Chyba każdy z nas miał jakąś ulubioną bajkę w dzieciństwie. Jeśliby zrobić sondaż wśród mojego pokolenia, tj. urodzonych w końcówce lat osiemdziesiątych, to z pewnością często pojawiałyby się te z bohaterami Disneya – u mnie na pewno byłby to „Zakochany kundel” oraz „Król Lew”. I właśnie takie pozycje wydawnictwo HarperCollins Polska chce przypomnieć starszym czytelnikom, a młodszych zapoznać z ich bohaterami. To wszystko za sprawą rozkosznej serii „Nostalgia”, która przyniesie sporo wzruszeń także nam, dorosłym, pozwalając na emocjonalne cofnięcie się w czasie.

Seria właśnie rozrasta się o kolejne dwa wdzięczne tytuły, zapewne znane większości z was, tj. „Bambi” i „Pinokio”. Bambi to opowieść o ciekawym świata jelonku, który traci mamę, gdy na ich drodze staje człowiek. Młody książę lasu musi nauczyć się żyć bez najbliższej mu istoty, ale – jak pokazuje przykład Bambiego – nawet taka historia może skończyć się happy endem.

Pinokia chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Drewniany chłopiec, który zostaje ożywiony i tym samym spełnia marzenie Gepetta – starszego mężczyzny, który pragnął zostać ojcem i obdarzyć kogoś miłością. Żywa kukiełka musiała wzbudzić zainteresowanie otoczenia, także osób nieuczciwych, chcących się wzbogacić kosztem tego niezwykłego zjawiska. Pinokio nie ma jednak o tym pojęcia, ponieważ jest ufny i nieco naiwny, przez co wpada w kłopoty. W jakie? Tego już nie zdradzę, chociaż… i tak pewnie wiecie 😉

Dodam jeszcze, że seria jest przepięknie zilustrowana. Warstwa graficzna przywodzi na myśl lata dzieciństwa, a czytając dziecku, jakoś tak i dorosłemu robi się cieplej na sercu. Zdecydowanie polecam!

Książki znajdziecie tutaj.