Swoją przygodę z kolorowankami wodnymi zaczęłyśmy wcześnie, gdy córa miała jakiś rok. Cieszyło ją to, że po kilku ruchach pędzlem obrazek nabierał kolorów i to bez użycia farb! Wystarczały woda i pędzel. I do dziś, tj. dwa lata później, chętnie sięgamy po tę formę aktywności. Tyle że teraz idzie nam to o wiele szybciej, więc zawsze doceniam, gdy kolorowanka wodna – poza samą możliwością nadania jej barw – oferuje coś więcej. I w przypadku tej serii tak właśnie jest.

Tym, co przyciągnęło mnie akurat do tych kolorowanek wodnych – wszak dużo ich na rynku – jest tematyka. Zwierzęta i księżniczki – coś w sam raz dla mojej trzyletniej córy. Zresztą i okładki przykuwają wzrok, a to ważne, bo podobnych publikacji jest sporo i ciężko się przebić, jeśli nie przyciągnie się uwagi od razu.

Kolejna kwestia to wierszyki, które znajdziemy na każdej stronie. To jest właśnie ten bonus, z którego jestem najbardziej zadowolona. Tym bardziej że twórczość ich autora dość dobrze znamy już z innych książeczek z serii Akademia Mądrego Dziecka, wam pewnie także nieobcej, bo popularnej i rozpoznawalnej na rynku.

Wierszyki są krótkie, rymowane i miłe dla ucha malucha. Starsza pociecha może nawet uczyć się ich na pamięć. W kolorowance ze zwierzętami to właśnie ich dotyczą rymowanki, co ma dodatkową zaletę – w przypadku dzieci młodszych poszerzamy ich wiedzę w tej tematyce. Z kolei w przypadku kolorowanki z księżniczkami postawiono na różne aktywności, którym mogą oddawać się księżniczki, ale… nie tylko one. To w zasadzie zbiór propozycji zabaw dla młodych księżniczek, które mamy w domach – skakanie na skakance, domek dla lalek czy zabawa z użyciem czarodziejskiej różdżki. Myślę, że całkiem spore grono dzieci byłoby zainteresowane takimi pomysłami, więc warto się zainspirować.

Jeśli lubicie kolorowanki wodne, sięgnijcie po te z wdzięcznymi rymowankami. Jeśli jeszcze nie znacie kolorowanek wodnych, a macie w domu malucha, polecam wypróbować tę formę zabawy – u nas sprawdza się już od dawna.

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperCollinsPolska.