Witajcie, kochani! Dzisiaj spieszę do was z opinią na temat czegoś idealnego w temacie rozwoju motoryki dużej oraz prawidłowego rozwoju ciała dziecka.

Jakiś czas temu miałam przyjemność zaprezentować wam podłogowy hokej od Bujo Lujo, a dzisiaj będzie to zestaw znów na wypasie, bo w rozmiarze xl: bujak, zjeżdżalnia i wspinaczka w jednym oraz drabinka. Taki zestaw to spełnienie naszych marzeń i idealny pomysł na domowy plac zabaw. Zestaw xl świetnie sprawdza się na tarasie oraz w salonie, dlatego jeśli ktoś ma więcej przestrzeni, śmiało może sobie na to pozwolić i pokusić właśnie o zestaw w największym rozmiarze. Drabinka składa się na pół, zjeżdżalnio-wspinak można schować pod łóżko lub oprzeć w bezpiecznym miejscu. Piszę to, aby pokazać, że zestaw xl można łatwo demontować i odzyskać wcześniejszą przestrzeń. Wszystkie te części z jednej strony można wykorzystać oddzielnie, a łącząc je ze sobą otrzymamy niezły tor przeszkód.

Wielką zaletą zestawu od Bujo Lujo jest grubość sklejki +/- 18mm. Widać gołym okiem, że taka grubość będzie stanowiła o trwałości i wytrzymałości tego cuda. Świetnie jest to, że bujak nawet na betonie nie ociera swej powierzchni – ku memu wielkiemu zaskoczeniu. Co więcej, nie ma wiekowego limitu, aby korzystać z zabawy i testować drewniany, domowy plac zabaw, bo utrzyma on do 200 kg.

Bujak oprócz tego, że jest świetny do relaksu, odpoczynku, może stanowić miejsce spania dla zabawkowego dzidziusia oraz miejsce usypiania prawdziwego bobasa. Dzieci niezwykle lubią bujanie oraz kołysanie, a dla ich rozwoju jest to bardzo istotne. Bujak zatem będzie doskonałym rozwiązaniem, kiedy pojawią się trudności w usypianiu maluszka na drzemce.

Kolejną zaletą produktu jest deska, która z jednej strony jest zjeżdżalnią, a z drugiej wspinaczką. Możliwości jest wiele, kiedy obróci się bujak i pozwoli dziecku zdecydować, na co ma teraz ochotę. Mimo częstych zmian decyzji i chęci wypróbowania różnych kombinacji zabawy przez dziecko – nie ma z tym problemu, bo demontaż jest szybki i łatwy. Trwa to kilkanaście sekund.

Z racji tego, że bawimy się i pracujemy od jakiegoś czasu w duchu pedagogiki Marii Montessori, moje dziecko zupełnie swobodnie i spontanicznie wypatrzyło wyryte logo Bujo Lujo i bez zastanowienia zaczęło paluszkiem wodzić po kształcie liter. Wydawało mi się, że nie ma tu innych ukrytych walorów, a jednak są, bo dziecko uczy się nie tylko koordynacji, ćwiczy równowagę, swoją siłę i precyzję, ale nawet kształt liter.

Bujak jest doskonałym miejscem do wyciszenia, skupienia i koncentracji. Zestaw od Bujo Lujo jest okazją do rodzinnej zabawy i ćwiczeń sensorycznych. Do tego warto podkreślić indywidualne podejście do każdego zamówienia i możliwość wyboru koloru naturalnego lub wstawek żółtych. Całokształt jest dla mnie czymś wyjątkowym, rozwijającym moją córkę i wiem, że posłuży na lata.

Z całą odpowiedzialnością polecam Bujo Lujo, bo zestawy tworzą bardzo sympatyczni ludzie, którzy wkładają w ich wykonanie kawał serducha.

Marzena