Witajcie Kochani Czytelnicy: rodzice, opiekunowie, nauczyciele. Dziękujemy za śledzenie naszego bloga i czerpanie dla siebie pomysłów. Bardzo się cieszymy, kiedy możemy przedstawić wam propozycje zabaw,  literacką nowość czy podzielić się odkrytą edukacyjną perełką, a wy dzielicie się z nami swoimi inspiracjami. Dzisiaj pragniemy pokazać firmę, która tworzy piękne pomoce edukacyjne, oczywiście drewniane. Meduza: Motoryka-Edukacja-Zabawa posiada w swoich zbiorach zestaw z szorstkim alfabetem, zestawy do przesypywania czy  drewniany zestaw: szorstkie cyfry. Te wymienione powyżej materiały są dla mnie w czołówce wartościowych pomocy dla dzieci, ale nie są jedynymi wartymi uwagi. Zerknijcie na profil Meduzy, a na pewno znajdziecie to, czego wasza pociecha potrzebuje, albo to, co po prostu będzie wielką frajdą dla dziecka.

U nas znalazł swoje miejsce drewniany zestaw: szorstkie cyfry i kropki Montessori plus gratis. Dlaczego wybrałyśmy taki zestaw? Bo dla mnie jest idealny w zakresie matematyki dla najmłodszych i daje dużo możliwości pracy.
Zestaw zawiera:
– 10 drewnianych płytek w kolorze zielonym z naklejonymi cyframi z beżowego papieru ściernego. Kształt cyfr jest przygotowany według czcionki elementarza.
– 10 drewnianych płytek w kolorze zielonym z naklejonymi kropkami od 0 do 9. Układ kropek pomaga także w nauce rozróżniania cyfr parzystych od nieparzystych.
– Drewniany pojemnik do przechowywania płytek.
– Drewniany pojemnik na piasek. Na piasku można odtwarzać kształt cyfry z drewnianej płytki.
– Matę do prezentacji materiału edukacyjnego – można ją prać w 40 stopniach Celsjusza.
– 100 sztuk drewnianych krążków, które mogą służyć za liczmany.

Szorstkie cyfry to pomoc Montessori dla dzieci zarówno rozpoczynających zabawy matematyczne, tych praktykujących liczenie czy tych, którzy zaczęli już swoją przygodę ze szkołą. Zestaw pomaga  dzieciom zapoznać się z zapisem graficznym poszczególnych cyfr, co warto podkreślić – w sposób przyjemny i ciekawy. Podczas pracy z materiałem edukacyjnym dzieci nazywają cyfry i rozróżniają je, a co najlepsze – poznają je także za pomocą dotyku, dzięki szorstkiej strukturze.

Zestaw z szorstkimi cyframi i kropkami jest wykonany ręcznie, a płytki, czy pojemniki są pomalowane farbami, lakierami z atestami, które są bezpieczne dla dzieci i przyjazne alergikom. Taka informacja na pewno jest istotna, bo bezpieczeństwo dziecka zawsze stawiane jest u mnie i chyba u wszystkich rodziców na pierwszym miejscu.

Pracując z materiałem, dziecko może wodzić paluszkiem po cyfrze i odwzorować ją na piasku (u nas tym razem kolorowy, ale może być to także kasza manna). Następnie dziecko może dopasowywać do płytki z cyfrą odpowiednią ilość kropek. Ostatni etap to liczmany, czyli obok płytek z cyframi i płytek z kropkami dziecko ustawia odpowiednią ilość drewnianych krążków.

Edukacja poprzez zabawę z tym zestawem przebiegnie radośnie, a dziecko będzie zainteresowane możliwością doświadczania i odkrywania kolejnych cyfr. Krążki mogą służyć także do kreatywnej, innej zabawy, którą wymyśli sobie dziecko.

Bardzo nam się podoba ten zestaw bo jest solidnie wykonany, a kiedy do nas dotarł, był ślicznie zapakowany wraz z dołączonym liścikiem.

Jeśli chcecie wprowadzić dziecko w świat cyferek, ale i ważne jest dla was, aby uczyło się przez odkrywanie, dotyk i miało z tej nauki frajdę, to polecamy wam Meduza: Motoryka-Edukacja-Zabawa. Dodatkowo warto podkreślić, że pracując z takim materiałem edukacyjnym, dziecko przygotowuje swoje paluszki do pisania.

Co tu więcej mówić. Gorąco polecamy do domowej matematycznej zabawy drewniany zestaw szorstkich cyferek, a także jako pomoc do przedszkola czy szkoły.

Marzena