Trudno wyobrazić sobie, jak wielkim ciosem jest dla dziecka śmierć kogoś bliskiego, a co dopiero obojga rodziców.

Kilkuletnia Vassey doświadcza właśnie czegoś takiego. Dziewczynka trafia do domu dziecka i choć bardzo pragnie, by przygarnęła ją do siebie tamtejsza opiekunka, to procedury są bezlitosne – trzeba sprawdzić, czy dziecko ma jakąś dalszą rodzinę, nieistotne, czy ją zna i czy będzie mu tam dobrze. Niestety okazuje się, że Vassey ma ciotkę, siostrę swojego taty, o której istnieniu nie miała pojęcia. Najwyraźniej nie bez powodu.

Ciotka dziewczynki okazuje się kobietą apodyktyczną, nieczułą, wredną i… można by zaleźć naprawdę wiele innych określeń, które pasowałyby do niej, nie wszystkie byłyby zresztą cenzuralne. Starsza kobieta nie tylko ogranicza życie Vassey do czegoś w rodzaju wegetacji, ale znęca się także nad nią – psychicznie, czasem  fizycznie. Nie dziwi więc fakt, że w dziewczynie rodzi się bunt i sprzeciw przeciwko takiemu traktowaniu.

Pewnego dnia spotyka ją coś dziwnego – trafia na tajemniczą polanę z posągiem, gdzie wymawia życzenie. Zaprzyjaźniony leśniczy opowiada jej historię tego miejsca – przejmującą, ale też bardzo nieprawdopodobną, o aniołach i  o tym, że ludzie dawniej składali tutaj krwawe ofiary. W jakiś czas później Vassey ratuje rannego wilka, z którym się zaprzyjaźnia. W tym samym czasie na jej drodze pojawia się tajemniczy chłopak, który broni ją przed szyderstwami i krzywdą ze strony otoczenia. Leśniczy MacDara ostrzega dziewczynę, że to może być podstęp, walka o duszę Vassey, ale ona nie wierzy w taką wersję wydarzeń. Czy uwierzy w nią czytelnik? Oto jest pytanie, ale więcej z fabuły nie zdradzę, przeczytajcie i sami się przekonajcie, co jest w tej książce prawdą, a co jedynie legendą.

Książkę czyta się szybko, nawet bardzo. Jest napisana prostym, przystępnym językiem, co dla wielu okaże się zaletą, często spotykam się bowiem ze stwierdzeniem, że ktoś oczekuje właśnie takiej lektury – żeby dobrze i szybko się ją czytało. Taki czytelnik nie rozczaruje się tą historią, a nuta czegoś w rodzaju magii może przyciągnąć także innych.