Eksperymenty to jedne z ulubionych aktywności dzieci w różnym wieku – najpierw wykonuje się je razem z osobą dorosłą, starsze pociechy mogą pokusić się o samodzielne doświadczanie. To taka dziedzina wiedzy, która często wywołuje efekt wow, a u młodszych dzieci wrażenie, że to coś magicznego.

Najfajniejsze w eksperymentach jest to, że bardzo często można je wykonać za pomocą rzeczy, które znajdują się w każdym domu, i że to wszystko dotyczy zjawisk, które towarzyszą nam na co dzień. My, dorośli, jakoś przestaliśmy się nad nimi zastanawiać, uznając je za coś normalnego, ale dziecięca ciekawość świata, ta wspaniała, ogromna potrzeba poznania wszystkiego, co nas otacza, powoduje pytania, mnóstwo pytań. Także takich, na które niejednokrotnie sami nie potrafimy odpowiedzieć. Eksperymenty to świetne rozwiązanie, by się z tymi pytaniami zmierzyć.

W tej książce znajdziemy całkiem sporo atrakcyjnych dla młodych ludzi eksperymentów, podzielonych na różne rozdziały: kuchenne laboratorium, ciało stałe, ciecz i gaz, siły przyrody, elektryczność i magnetyzm oraz światło i dźwięk. Jak widać, przekrój tematyczny doświadczeń jest bardzo szeroki. I super, bo to zwiększa szanse, że znajdziemy tu to, co aktualnie zajmuje dziecko.

W książce zastosowano specjalne oznaczenia, jeśli potrzebna będzie pomoc osoby dorosłej, udział większej ilości osób, sporo czasu lub określone warunki pogodowe. Dzięki temu dziecko ćwiczy także umiejętność czytania legend.

Każde doświadczenie jest opisane krok po kroku i zobrazowane, co stanowi dodatkową zaletę – łatwiej bowiem jest podążać za instrukcją i nie popełnić błędu.

Książka ma dość spory format i nieco grubszą oprawę, więc posłuży na dłużej i pozwoli na przeprowadzenie wielu eksperymentów, które zachwycą dzieciaki! Polecam!