Jeśli lubicie komiksy, na wakacje polecam „Przygodę na balkonie”. Z Kaczorem Donaldem wakacje w domu okażą się lepsze niż gdziekolwiek indziej, a powiedzenie „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” okaże się ze wszech miar prawdziwe.

Pod wymienionym tytułem znajdziemy 13 komiksów oraz 10 wspaniałych wakacyjnych porad. Wśród nich pomysł na „wakacyjną koszykówkę”, przepis na pyszne arbuzowe lody, krzyżówki.  Nauczymy się też słów w kilku językach, bo jest tam także rada, jak zostać poliglotą.

Jak na bohaterów Walta Disney’a przystało, nie zabraknie wielu wątków, zabawnych zwrotów akcji, przygód i poczucia humoru w dobrym wydaniu. Bez wątpienia „Przygoda na balkonie” stanie się dobra rozrywką dla czytelnika w każdym wieku.

Osobiście od jakiegoś czasu bardzo lubię komiksy, a te, które pojawiają się teraz w wydawnictwie Egmont, przypominają mi czasy, kiedy jako dziecko miałam w rękach komiksy z Donaldem w roli głównej.

Zarówno ilustracje, jak i  faktura kartek „Przygód na balkonie” sprawiają, że czuję się jak za starych, dobrych czasów. Świetną sprawą jest tu bogactwo rozdziałów oraz atrakcji pod postacią przerywników, ciekawych propozycji zabaw, ćwiczeń gimnastycznych czy łamigłówek.

Jeśli zastanawiacie się, czy komiks to dobry wybór do czytania dla dziecka – powiem, że tak, ponieważ, krótkie teksty umieszczone w dymkach zachęcają do czytania, tak samo jak zabawne zwroty i przygody dziecięcych bajkowych ulubieńców.

Komiks i wakacyjne porady w tym komiksie staną się rozrywką podczas bujania na hamaku czy leżenia na kocu, w ogrodzie. Kiedy nie każdy może udać się na wakacje, uroki wakacji można przenieść na domowy grunt. Polecam!

Marzena

Komiks zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.