Czy wasze pociechy lubią książeczki, w których zobaczyć można bajkowych bohaterów? My bardzo takie lubimy.
Dzisiaj prezentujemy wam nowości od Wydawnictwa HarperCollins Polska z serii Czytanka dla malucha – z postaciami z bajki „Dzień, w którym Heniś poznał skarpetkę” oraz „Kot-o-ciakami”.

Wielkość książeczek jest wygodna w czytaniu z młodszym dzieckiem, a sztywne strony, nawet wielokrotnie użytkowane przez dziecko, nie zniszczą się tak łatwo.

Dzięki czytance z Henisiem dziecko pozna jego świat oraz przyjaciół. W tej części młody czytelnik posłucha, jak wielka jest siła przyjaźni, co zostało pokazane w bardzo sympatyczny i zabawny sposób. Krótkie teksty, dialogi i zwroty umieszczone w kolorowych kołach zachęcają do czytania i rozwijają wyobraźnię. Ilustracje w książeczce są duże i wyraźne, idealne dla dzieci. Czytanka dla malucha z Henisiem w roli głównej wzbogaca słownictwo związane z przedmiotami znajdującymi się w domu. Dodatkowa frajda pojawia się, kiedy trzeba z Henisiem rozwiązać zagadkę zagubionej prawej skarpetki.

Czytanka dla malucha, w której występują KOT-O-CIAKI, zaprowadzi czytelnika w okolice latarni morskiej. Zastosowana w książeczce czcionka i pogrubione słowa dodają uroku czytanej historii, a ilustracje doskonale współgrają z czytanym tekstem. Budyń, Pianka i Krakers, czyli znane większości dzieci kociaki uczą się nurkować, a trenerem jest ich  dziadek. Podczas podwodnych poszukiwań zagubionej lornetki można spotkać ośmiornicę, kraba, zobaczyć niezwykłe muszle i zachwycać się kolorowymi ukwiałami.

Podczas czytanki dziecko wzbogaca słownictwo związane z oceanem, podwodnym światem zwierząt oraz poznaje strój nurka, a także potrzebne rzeczy do nurkowania. Zabawne zwroty i opisy w czytance rozwijają wyobraźnię dziecka oraz wprawiają w miły nastrój. Będąc blisko kociaków, przejmuje się ich emocje i współuczestniczy w niezwykłych przygodach. Bardzo podoba nam się zakończenie, gdzie każdy kociak prezentuje swój skarb, w tym przepiękną muszlę, w której słychać było „szum wszystkim mórz”.

Polecamy całą serię!

Marzena

Książeczki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperCollins Polska.