Znacie kółko i krzyżyk? Chyba każdy pamięta ją z czasów dzieciństwa, a wielu lubi ją do dziś – ja też i choć zwykle przegrywam z mężem, to nie zrażam się i próbuję dalej. I właśnie dlatego, że lubimy tę grę w naszym domu, postanowiłam sięgnąć także po coś, co jest jej rozbudowaną wersją.

„5 punktów” to gra logiczna, w której aby wygrać, należy ułożyć w jednej linii (pionowej, poziomej lub na ukos) pięć kulek w tym samym kolorze – jeden gracz ma czerwone kulki, drugi czarne. Młodszym graczom układanie ułatwią wygrawerowane na planszy linie pokazujące, w jakich konfiguracjach można układać kule. I bawimy się dokładnie tak, jak w grze kółko i krzyżyk, tj. staramy się ułożyć swój kolor, jednocześnie uniemożliwiając zrobienie tego przeciwnikowi.

Zestaw składa się z kwadratowej drewnianej podstawy z 64 otworami na kule oraz z tylu drewnianych kulek w dwóch kolorach (32 czerwone i 32 czarne). Kulki zostały zapakowane w bawełniany woreczek, więc nie pogubią się i posłużą nam długo. Producent dołącza także instrukcję.

Dużą zaletą na pewno jest fakt, że produkt jest ekologiczny, tj. drewniany i wolny od wszelkich szkodliwych substancji, więc nadaje się do kontaktu z młodymi użytkownikami. Warto jednak zaznaczyć, że kulki są dość małe, więc młodsze dzieci powinny bawić się w towarzystwie osoby dorosłej.

„5 punktów” to gra zdecydowanie warta polecenia – tym bardziej że będzie nas cieszyć w każdym miejscu, bo jej gabaryty umożliwiają zabranie ją ze sobą nawet w torebce. Cena również zachęca.