Pamiętam, że kiedy moja córeczka była mała, szukałam wartościowych książeczek, które zainteresują ją, a zarazem będą miały wartość edukacyjną. Wbrew pozorom nie jest łatwo takie książeczki znaleźć. Cieszy mnie zatem postęp i nowości dla maluszków. Bardzo nam się podobają książeczki-przesuwanki od Wydawnictwa Wilga.

Same tytuły „Wesoły autobus” czy „Wesoły pajączek” wprowadzają w dobry nastrój i ukierunkowują na radosne czytanie. Oba tytuły są dla nas strzałem w dziesiątkę, bo moja córka jest zafascynowana pojazdami oraz owadami, robakami. Żadna pajęczyna oraz pająk nie umkną naszym oczom, więc książeczki tematycznie świetnie odpowiadają zainteresowaniom mojego dziecka.

Na pewno atutem są krótkie teksty, które rozwijają wiedzę maluszka, uczą nowych słów oraz zachęcają do aktywności, wprowadzając różne ciekawe zwroty. Poprzez czytanki dziecko przygląda się bliżej naturze, a wraz z wesołym autobusem przemierza ruchliwą ulicę oraz poznaje części tego środka transportu. Świetna to atrakcja dla dziecka, kiedy poprzez ruch niektórych elementów, odpowiednie części się kręcą, coś się wysuwa, coś innego chowa, podnosi do góry. Wszystkie te czynności po pierwsze rozwijają pracę małych paluszków, a po drugie zachęcają do aktywnego czytania.

Książeczki są atrakcyjne dla dziecka i bez wątpienia spodobają się żłobkowiczom, zainteresują przedszkolaki.
Grafika i rysunki są niezwykle pozytywne, przygotowane dla najmłodszych. Kolory oraz wielkość książeczek także są odpowiednie dla młodych czytelników. Świetnie, że strony są twarde, bo szybko się nie zniszczą, a wiemy, jak najmłodsi lubią testować wytrzymałość różnych rzeczy.

Książeczki zawierają 8 sztywnych stron z krótkimi tekstami, które rodzic lub opiekun czyta dziecku. Starsze dziecko może czytać samo.

Jeśli szukacie ciekawych propozycji książek dla najmłodszych, zapiszcie te propozycje od Wydawnictwa Wilgi na swojej liście. Polecam!

Marzena