Nocne niebo zachwyca nie tylko dzieci, także my, dorośli, lubimy czasem popatrzeć w gwiazdy i zapomnieć na chwilę o codziennych, przyziemnych sprawach. W swoich domowych zbiorach mamy już całkiem interesującą książkę dla dzieci w tej tematyce, teraz przyszła kolej na bardzo atrakcyjną dla młodego człowieka pomoc edukacyjną – drewniane tabliczki z gwiazdozbiorami.

Na dziewiętnastu tabliczkach znajdziemy wszystkie konstelacje zodiakalne oraz gwiazdozbiory. Co więcej, dwie tabliczki dotyczą faz księżyca, więc można to zjawisko dzieciom w sposób prosty i przyjemny wyjaśnić i zaprezentować. W tabliczkach z gwiazdozbiorami w odpowiednich miejscach wywiercono niewielkie otworu, dzięki czemu wieczorem, gdy w domu jest ciemno, przy użyciu tej pomocy i latarki możemy zmienić w nocne niebo każde pomieszczenie, na przykład dziecięcy pokój.

Co dla wielu rodziców ważne – efekt ten uzyskamy bez malowania ścian czy przyklejania święcących w ciemności naklejek. Wystarczą tabliczki i światło latarki, by dobrze się bawić i zdobyć podstawową wiedzę o astronomii.

Dużą zaletą jest także fakt, że produkt ten nie zajmuje dużo miejsca, więc można go łatwo przechowywać, w zasadzie wszędzie. Tym bardziej że całość zapakowana jest w śliczny bawełniany worek z motywem gwiazd, więc poszczególne tabliczki się nie pogubią.

Gwiazdozbiory – pomoc edukacyjna to rzecz zdecydowanie warta polecenia. Jeśli macie w domu młodych amatorów astronomii, przyjrzyjcie się jej bliżej. Zwłaszcza że cena też jest atrakcyjna.