Jesteśmy tutaj we dwie i zazwyczaj do recenzji wybieramy różne książki, zabawki i pomoce edukacyjne, gdyż chcemy pokazać jak najwięcej różnorodnych i wartościowych rzeczy. Czasem jednak zdarza się tak, że coś podoba się nam obu tak bardzo, że po prostu obie chcemy pracować z danym materiałem z naszymi pociechami. Wtedy na blogu pojawiają się recenzje na dwa głosy. Tak jest także w tym przypadku.

Aneta:

Pierwszy globus pojawił się w naszym domu dość szybko, bo kiedy córa skończyła mniej więcej dwa latka (może nawet trochę wcześniej). Wybrałam taki, na którym zaznaczono zwierzęta, które żyją na danych kontynentach. Córce podobała się zabawa w kręcenie globusem, a następnie pokazywanie mi określonych zwierzaków, których nazwy wyszukiwałam w dołączonej do zestawu książeczce. W ten sposób poznałyśmy – celowo użyłam liczby mnogiej, bo ja także – wiele zwierząt. Te ulubione kupiłyśmy następnie w postaci figurek Collecty od Dante. Te  kolei włączyłyśmy do zabawy na mapie świata. Ale cała ta nasza przygoda z nauką geografii poprzez zabawę zaczęła się właśnie od globusa. Dlatego też, gdy zauważyłam w nowościach Dante globus, wzbogacony o różne atrakcyjne dla dzieci dodatki, wiedziałam od razu, że to coś dla nas. I nie myliłam się.

Globus ten można nabyć w trzech wielkościach, my mamy ten średni, który… jest naprawdę duży! W przypadku młodszego dziecka jest to duża zaleta, bo po prostu wszystko jest wyraźniejsze, bardziej czytelne. Zostały na nim zaznaczone różne wypukłości, dzięki czemu jego faktura jest zróżnicowana, a to dodatkowe wrażenia sensoryczne dla malucha. Moja córa zna już większość kontynentów, jednak zdecydowanie łatwiej umiejscowić je na mapie niż odnaleźć na globusie. Dzięki temu, że nasz nowy globus ma słuszne gabaryty, możemy przejść krok dalej i próbować odszukać je po kształtach. Najfajniejsze jest jednak to, że globus ten jest podświetlany. I wcale nie trzeba tu podłączanego do kontaktu kabla, bo działa on na baterie, w dodatku umieszczone w środku kuli, więc nawet samodzielna zabawa dziecka jest bezpieczna. Co więcej – efekt podświetlenia wieczorem w ciemnym pokoju jest naprawdę widowiskowy, to naprawdę może się dzieciom podobać i… podoba się!

Dodatkową zaletą jest na pewno to, że można pobrać specjalną aplikację, która będzie z naszym globusem kompatybilna. Gdy córa podrośnie, z pewnością się na to skusimy!

Marzena:

Jak myślicie, czy dzieci lubią świecące rzeczy? Oczywiście! Czy są one dobre dla rozwoju dziecka? Teraz powiem wam, że wszystko zależy od rodzaju światła, a przede wszystkim od jego przeznaczenia. Osobiście jestem przeciwnikiem zabawek świecąco-grających. Dzisiaj chciałam wam pokazać zabawkę, której światło wspomaga edukację i zabawę. Ta zabawka to jedna z tych, w których światło jest dodatkowym atutem.

Czy macie w domu globus? A czy widzieliście globus, który świeci? Pragnę wam przedstawić właśnie taką propozycję na edukację o każdej porze dnia i nocy. Globus, który wzmacniany jest światłem, to spora atrakcja dla dzieci i zachęta do wyszukiwania różnych punktów na Ziemi. Ten globus dla mnie osobiście to nowość i ciekawa propozycja oraz konkurencja dla „nieświecącego” globusa.

Przepiękny globus od Dante ma wiele zalet, a jedną z nich jest możliwość podświetlenia. Morza i oceany na tym globusie mają przepiękny odcień niebieskiego, który mnie zachwycił. Kolejnym walorem jest efekt 3D wszystkich wyżyn i gór – są one wypiętrzone – tak więc jest to też świetne ćwiczenie dotykowe. Dzięki temu zabiegowi dziecko doskonale powie, w którym miejscu teren położony jest wysoko nad poziomem morza. Kolejna zaleta tego globusa to zauważalny równik – łatwiej dziecku będzie powiedzieć, co znajduje się na północnej i południowej części kuli ziemskiej.

Globus jest niezwykle lekki, więc nawet maluszek sobie poradzi z podniesieniem globusa, jego trzymaniem i przenoszeniem. Nie zajmuje wiele miejsca i ze względu na swój wygląd może stanowić część dekoracyjną dziecięcego pokoju, wpasuje się idealnie do kącika geograficznego i przyrodniczego.

Globus będzie cudownym uzupełnieniem dla nas do posiadanej mapy świata i atlasu świata. Stanie się również wyjątkową pomocą podczas zajęć edukacyjnych w przedszkolu czy szkole oraz przy temacie wyglądu kuli ziemskiej oraz wyszukiwania, nazywania kontynentów.

Zabawkę zrecenzowałyśmy dzięki uprzejmości portalu dante.com.pl.