W naszym domu litery są zdecydowanie popularniejszym tematem niż nauka matematyki, nawet poprzez zabawę. Mimo wszystko co jakiś czas zaskakuję córę jakimś atrakcyjnym materiałem matematycznym – czasem zrobionym przez dziadka, innym razem otrzymanym lub zamówionym na potrzeby recenzji. I moje dziecię zazwyczaj te propozycje przyjmuje entuzjastycznie, jako miłe urozmaicenie tematyki i zabaw, po jakie sięga na co dzień. Tym razem za atrakcyjny dla malucha materiał posłużyła nam układanka z cyframi od firmy Paticzkowo.

Układanka jest drewniana, przy czym warto od razu zaznaczyć, że łączy w sobie dwie istotne z punktu widzenia zabaw z maluchem cechy – ma całkiem spore wymiary, ale jest lekka, dzięki czemu dziecię nie zrobi sobie nią krzywdy, np. upuszczając na nóżkę. Miejsce na cyfry, ułożone kolejno, ma chropowatą fakturę, dzięki czemu młody człowiek może sunąć po nich paluszkiem, dostarczając sobie dodatkowych doznań sensorycznych i zapamiętując kształt poszczególnych cyfr. Na tej podstawie możemy umieszczać drewniane cyfry, dołączone do zestawu. Możliwość dopasowywania elementów w określone otwory sprawia, że ta układanka będzie także odpowiednia dla dzieci, które nie wkraczają jeszcze świadomie w świat cyfr, za to lubią zabawy manipulacyjne.

Warto zaznaczyć, że wszystkie elementy tej układanki są całkiem spore, więc nawet małe dziecko może nimi manipulować bez ryzyka zadławienia się. To duża zaleta, jeśli mamy zamiar bawić się z maluchem lub starsza pociecha ma w domu młodsze rodzeństwo.

Całość jest wykonana estetycznie, precyzyjnie, z dbałością o detale. Lubię drewniane zabawki i pomoce edukacyjne, z tej będziemy korzystać dość często, bo cyferki można wykorzystać także w innych zabawach i to właśnie planujemy robić. Polecam!