Dzisiaj chcę wam pokazać książkę „Rysowanie. Krok po kroku. Koty, żaby i inne zwierzęta” od Wydawnictwa Wilga.

Ileż to razy słyszymy od swoich dzieci: „narysuj mi kota, kurę, sowę…”. Jeśli nasza fantazja oraz umiejętności na to pozwalają, próbujemy sprostać wyzwaniu. Schody zaczynają się w momencie, kiedy usłszymy od dziecka: „Chcę krokodyla, małpkę, pandę”. Ta książka znacznie ułatwia sprawę, bowiem pokaże nam, dorosłym, jak w łatwy sposób narysować dziecku upragnione zwierzę, a nieco starsze dziecko nauczy się samodzielnie krok po kroku wykonać taki rysunek. Świetne jest to, że tych etapów nie jest wiele, bo w zależności od zwierzątka – od 4 do 8 kroków.

Jestem wzrokowcem i lubię odzworowywanie, a mając świetną pamięć, potrafię po jakimś czasie powtórzyć wzór z pamięci. Myślę, że wielu z was ma podobnie – widząc wzór, jest nam łatwiej coś narysować. Ta książka to spore ułatwienie podczas zabawy z dzieckiem, tym bardzie że ze względu na jej gabaryty można zabierać ją wszędzie ze sobą. Piękna grafika i kolory zachęcają do działań praktycznych przy użyciu ołówka czy pisaka.

Ta książka na pewno pomoże mi podczas zabawy z dzieckiem oraz pracy w przedszkolu, zwłaszcza że dzieci uwielbiają rysować w każdym wieku, a i u nas w domu pojawiło się ostatnio wielkie zainteresowanie rysowaniem. I nie ma w tym nic dziwnego – kiedy dziecko tak cudownie odkrywa siebie i to, że dwie kreski i koła mogą stworzyć już prawdziwe arcydzieło, to wszystko nagle staje się dla niego atrakcyjne.

Książka świetna do zabawy w domu oraz w przedszkolu, może stać się punktem wyjścia do rysowania zwierząt w różnych kategoriach, np. farma, sawanna, las.

Bardzo podoba mi się hasło umieszczone na książce: „Schowaj telefon, koniec grania! Nadchodzi nauka rysowania!”. Stoję mocno za takim postulatem. Wbrew pozorom rysowanie rozwija wiele umiejętności i jest bardzo ważne. To zarówno ćwiczenia motoryki małej, jak i relaksacja, rozwój koncentracji, kreatywności czy wyobraźni, a w mojej opinii to bardzo sensowne połączenie.

Marzena