A co wy na to, aby dowiedzieć się czegoś więcej o pracy naszego mózgu? „Monstrrrualna Erudycja. Kipiący mózg”, autorstwa Nicka Arnolda oraz Tony’ego De Saullesa od Wydawnictwa HarperCollins Polska, zdradzi wam właśnie tajniki ludzkiego mózgu.

Dzięki tej ciekawej książce dowiecie się, ile komórek nerwowych jest w mózgu, czy szyszynka ma jakiś związek z szynką oraz jak długi ciąg potrafi zapamiętać człowiek. Książka niezwykle intrygująca, bo zawiera teorię, fakty, bazuje na wielu doświadczeniach, ale co mnie osobiście urzekło – mówi o rzeczach, które wyjaśnią nam przyczyny naszych wielu działań. „Kipiący mózg” to także źródło wiedzy o inteligencji, długotwałej pamięci, możemy tu nawet sprawdzić,  czy mamy zadatki na uczonego.

Książka wartościowa, bo zawiera także wiele przydatnych ćwiczeń. Na uznanie zasługuje humorystyczny przekaz treści, a także dobór ilustracji, które zachęcają do dalszego czytania. Książki naukowe od zawsze kojarzą się z wiedzą, która bywa przekazywana w sposób niezwykle „suchy”, językiem nie dla wszystkich zrozumiałym. W tej propozycji jest supełnie inaczej, bowiem język, jakim operują autorzy, zrozumiały jest dla mnie – osoby która nigdy nie chłonęła encyklopedii, a jest zwolennikiem działań praktycznych, będzie więc zrozumiały dla każdego – teoretyka, praktyka, ścisłowca i humanisty, o czym jestem przekonana.

Bardzo lubię nowości i lubię cały czas budować swoją wiedzę, zwłaszcza kiedy dotyczy mnie samej i ma wpływ na to, co robię. Nie bez powodu mówi się, że „człowiek uczy się całe życie” – to prawda i wspaniale jest budować wiedzę o najważniejszym narządzie naszego ciała, a wiedzą tą dzielić się z dziećmi. Dzieci zwykle zasypują nas trudnymi pytaniami. „Kipiący mózg” pomoże zrozumieć siebie i pomoże zrozumieć innym działania własnego mózgu. Serdecznie polecam, bo warto!

Marzena

Książkę zreceznowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperCollins Polska.