„Minnie i Daisy SzpiegoMania. Podwójny przekręt” Disney’a od Wydawnictwa HarperCollins Polska to opowieść komiksowa z ulubionymi bohaterami w rolach głównych, ale także z fabułą opartą na pewnej zagadce.

Książka bardzo ciekawa, dlatego że przygotowana w nieco inny sposób. Chcę przez to powiedzieć, że strony mają kolor biały lub fioletowy, w dialogach pojawiają się różne kolory, większa czcionka, ramki oraz wiele ilustracji. Te zabiegi podkręcają akcję i nadają każdej sytuacji mocniejszy wymiar. Świetnie, że od początku książki pojawia się Minnie, która zaciekawiona jest pewną tajemniczą postacią, to sprawia, że z wielkim zainteresowaniem czyta się kolejne strony. To nie wszystko, czego można się spodziewać w tej opowieści, bowiem przyjaciółki: Myszka Minnie i kaczka Daisy rozpoczynają studia na Uniwersytecie Kalisoty. Jak się okazuje, nauka, nowe miejsce i znajomości to tylko początek przygody oraz wyzwań, które stoją przed nimi. Daisy skrywa przed Minnie pewien sekret, który zmieni się w tajemniczą misję.

Kto chce dowiedzieć się, jaka to misja, jak się zakończy oraz kto jest czarnym charakterem w tym całym przedsięwzięciu, musi przeczytać historię do końca.

Książka przypadnie do gustu młodym czytelnikom, którzy lubią zaskakujące zwroty akcji, humor oraz doskonale dobrane ilustracje, które cudownie naświetlają całość histori Disney’a. Wszystko bowiem nawiązuje stylem do kultowych komiksów od Walta Disney’a.

Kiedy książka do nas dotarła, nie wiedziałam, czego się spodziewać, ale kiedy zaczęłyśmy ją czytać z córką, to znane nam już postacie i dreszczyk związany ze zwrotami akcji zdecydowanie nam się spodobały. Jestem przekonana, że kiedy córka nauczy się czytać sama, chętnie wróci do tej intrygującej opowieści graficznej.

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperCollins Polska.