Ostatnio na rynku pojawiło się kilka propozycji, w których tematem przwodnim jest koń. A czy mieliście okazję poznać czasopismo „Spirit” od Wydawnictea Egmont? Jako rodzic, pedagog i terapeuta jestem wielkim zwolennikiem książek i czasopism, zwłaszcza tych, które wpisują się w zainteresowania dzieci. W części trzeciej „Spirit” czytelnicy dowiedzą się o akrobatyce konnej oraz o tym, jak właściwie pielęgnować konia.

Wielkim atutem są dołączone dwa wspaniałe plakaty. Plakaty to coś, co kojarzy nam się z czasem dzieciństwa i bycia nastolatkiem. Gromadząc poszczególne wydania, można zebrać pokaźną ich kolekcję. Fani Spirit przeczytają krótki komiks, bogaty w zwroty akcji, sprawdzą swoje umiejętności podzas wykreślanek czy też będą mogli wykonać test na bycie akrobatką/akrobatą konnym.

Kolejną atrakcją tego wydania są strony, które pozwolą stworzyć cudownego konia Bumeranga w pięciu krokach, posługując się w większości umiejętnością rysowania koła. A kto nie lubi niespodzianek? Tutaj czytelnik ją znajdzie. Sama jako dziecko uwielbiałam dołączone do gazetek gadżety, zresztą lubię to także jako osoba dorosła. Nie wątpię, że tak samo ma większość z was.

Do tego wydania Spirit dołączona jest stajnia z konikiem. Dziecko będzie mogło konikiem się opiekować, wyczyścić go i nakarmić marchewkami, bo te dodatki znajdują się również jako prezent. Czasopismo ciekawe ze względu na różnorodność zawartości. Polecam!

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.