Tym razem chciałabym zaprezentować wam książkę pt. „Pixar. Mapy i Labirynty. Zakręcona księga zabaw” Wydawnictwa HarperCollins Polska. Bardzo lubię sztywnstronicowe książki, bo są wygodne w czytaniu i wykonywaniu zadań, a do tego nie niszczą się tak łatwo. Jedną z takich publikacji jest właśnie wspomniany wyżej tytuł.

Podczas lektury tej książki dziecko może poczuć się jak prawdziwy detektyw. Każda rozkładówka dotyczy innego filmu wytwórni Pixar – na każdej znajduje się mapa, na której jest zadanie związane z tak lubianymi przez dzieci labiryntami. Zadaniem dziecka jest odnalezienie ukrytego miejsca, przemierzając właściwą drogę. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie wielu znanych filmów w jednej książce, zamiast uczynienia jednej bajki motywem przewodnim na wszystkich stronach. Taka propozycja urozmaica zabawę, a dziecko na każdej stronie przeżywa niezwykłą przygodę.

Wśród umieszczonych w środku tytułów znajdziecie „Toy Story”, „Gdzie jest Nemo?”, „Iniemamocni”, „Auta”, „Ratatuj”, „Odlot”, „Uniwersytet Potworny”, „W głowie się nie mieści”, „Gdzie jest Dory?”, „Coco”. A oto przykłady zadań:
„Chłodnica Górska może i nie jest dużym miasteczkiem, ale Zygzak McQueen jeszcze jej dobrze nie poznał. Czy możesz pomóc mu dotrzeć na spotkanie ze Złomkiem?”.

Oprócz niezwykłej przygody z odszukaniem właściwej drogi w labiryncie dziecko na każdej rozkładówce otrzymuje dziesięć fragmentów z obrazka do wyszukania. Książka oprócz ćwiczeń grafomotorycznych zachęca zatem do ćwiczeń spostrzegawczości i percepcji wzrokowej.

Atutem książki są także ostatnie dwie strony zawierające rozwiązania. Tego rodzaju pomoc bez wątpienia będzie wsparciem dla dziecka, które zupełnie samodzielnie chce zmierzyć się z zadaniami i sprawdzić swój wybór. Jeśli mam być szczera, to bardzo lubię takie rozwiązania, które zachęcają dziecko do samodzielnej pracy, unikając podejścia do dorosłego z pytaniem „pokaż mi” lub”gdzie to jest?”.

Polecam tę nowość od Wydawnictwa HarperCollins Polska, bez wątpienia ulubieńcy z animowanych filmów wprawią dzieci w świetny nastrój i dostarczą pozytywnych wrażeń, rozwijając także wiele ich umiejętności.

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Harper Collins Polska.