Tym razem prezentuję wam serię książeczek do wyklejania Wydawnictwa HarperCollins Polska. Które dziecko nie lubi naklejek? W zasadzie lubi je pewnie większość ludzi, w różnych formach i zastosowaniach, ale te tradycyjne raczej wolą dzieci niż rodzice, patrząc na oklejone szafki, lodówki czy krzesła. Często zdarza się, że dzieci odklejają wcześniej przyklejone naklejki, co sprawia, że zostają nieestetyczne ślady. Znamy książeczki z naklejkami, gdzie bardzo często zadaniem dziecka jest naklejenie jednej z nich w odpowiednie miejsce, ale nie można ponownie wykonać zadania lub zmienić miejsca naklejki w przypadku pomyłki.

Wydawnictwo HarperCollins Polska zadbało o najmłodszych, bo przygotowało tematyczne książeczki, gdzie znajdują się piękne, kolorowe naklejki wielokrotnego użytku. Co to oznacza?  To fantastyczne rozwiązanie dla dzieci, które lubią odklejać naklejone już naklejki, umieszczając je w innym miejscu.

Książeczki do wyklejania, przepięknie zilustrowane, zachwycą miłośników kotów, koników i zwierząt oraz bajek z nimi związanych, ale nie tylko ich. Każda książeczka to osiem fantastycznych scen, które można uzupełnić naklejkami. Wśród naklejkowych bohaterów znajdują się kreskówkowe „Kotociaki”, bohaterowie serialu „My Little Pony” oraz „Dzień, w którym Heniś  poznał…”.

Papier, który został użyty do książeczek, pozwala na wielokrotne odklejanie i przyklejanie naklejek – daje zatem większe możliwości i sprawia dzieciom frajdę dłużej niż tylko przy jednokrotnym wyklejaniu. Postacie znajdujące się na  na naklejkach mogą zmieniać miejsca, co pozwala na większą kreatywność dziecka oraz swobodę podczas zabawy.  Naklejki mogą też wędrować na kolejne strony książeczki, co wpływa na czerpanie radości i satysfakcji z samodzielnego komponowania ilustracji.

Każda strona to inny kolor, miejsce i historia związana z ulubieńcami najmłodszych. Książeczki do wyklejania wielokrotnego użytku rozwijają zdolności manualne, są też doskonałym materiałem do zabawy, łączącym możliwość realizacji pomysłów dziecka, wyciszenia, skupienia oraz ćwiczenia koncentracji. Polecam!

Marzena

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperCollins Polska.