Wakacje to czas, kiedy wiele dzieci ma więcej czasu wolnego, który można przeznaczyć – do czego zresztą zawsze zachęcamy – między innymi na czytanie. Wydawnictwo HarperCollins Polska wyszło naprzeciw wakacyjnym potrzebom dzieci i ich rodziców, oferując rabat 35% dla czytelników na hasło WAKACJE2020 na całą ofertę ze strony egmont.pl. Z rabatu można skorzystać w terminie 26.06-05.07. Zachęcamy, bo naprawdę warto, wartościowych tytułów, także tych o tematyce letniej i wakacyjnej, jest naprawdę dużo. W tym wpisie chciałyśmy wam pokazać kilka z nich. Specjalnie wybrałyśmy książki skierowane do różnych grup wiekowych, aby pokazać także różnorodność oferty wydawnictwa.

Jeśli macie w domu maluchy, warto zapoznać się z serią dla najmłodszych Akademia Mądrego Dziecka, przede wszystkim z przesuwankami. Ich tematyka jest naprawdę szeroka, książeczek do wyboru jest całkiem sporo, więc można dopasować wybór do aktualnych zainteresowań własnej pociechy. W naszym domu gościło już kilka tytułów z tej serii i wszystkie sprawdziły się świetnie. Zaciekawiały, a dodatkowo ćwiczyły małe paluszki. „W lesie” to jeden z najbardziej interesujących tytułów w naszym odczuciu, bo las i leśne zwierzęta to bardzo lubiane przez maluchy tematy.

Mając w domu nieco starszych czytelników, warto przyjrzeć się serii książek „Bajki 5 minut przed snem”. Jakiś czas temu sięgnęłyśmy po przygody Binga, które czytałyśmy nie tylko na dobranoc, teraz przyszła pora na poznanie nowych historii z nowymi bohaterami, konkretnie z Tomkiem i jego przyjaciółmi, innymi  lokomotywami. Dużą zaletą tej serii jest to, że w jednej książce znajduje się całkiem sporo opowieści, za to nie są one długie, co pozwala na przeczytanie tylu historyjek, ile chcemy – można sobie dawkować przyjemność i czytać po jednej albo po kilka. To jest super, bo nie musimy przerywać lektury w trakcie emocjonującej akcji, nie będzie też problemu z zapamiętaniem miejsca, gdzie się skończyło.

Basi chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. W naszym domu mamy już kilka(naście?) publikacji o jej przygodach i jeszcze żadna nas nie rozczarowała. Uwielbiamy Basię, jej ciekawość świata, niekończące się pytania, nie zawsze łatwe relacje z rodzeństwem czy koleżankami i kolegami z przedszkola, a także odpowiedzi i zachowania jej rodziców. Tym razem Basia wraz z rodziną wybiera się na biwak, taki z prawdziwego zdarzenia – z namiotem, który trzeba rozbić, i lasem wokół. Taka wyprawa z trójką dzieci to nie lada wyzwanie, ale rodzice Basi, Janka i Franka poradzą sobie w każdej sytuacji. Szalenie przyjemna lektura, nie tylko na wakacje!

Wśród starszych dzieci na pewno znajdą się z kolei fani Marvela. Dla nich także wydawnictwo HarperCollins Polska przygotowało coś specjalnego, bo jak inaczej określić encyklopedię bohaterów Marvela? Zresztą znajdziemy tam informacje nie tylko na temat super bohaterów, co sugeruje nam już podtytuł. Nie zabraknie także superłotrów, technologii i pojazdów. To prawdziwe kompendium wiedzy na temat Marvela i absolutne must have w biblioteczce każdego fana! Warto dodać, że wydana została także osobna książka o superbohaterkach z Marvela.