Czy znacie już zestawy od Kulka Edukacyjne Rękodzieło? Kulka, tak jak ja, jest wielbicielem drewna, natury oraz metody Marii Montessori. Firma stawia przede wszystkim na jakość, przygotowując ręcznie robione produkty, w których wykonanie wkłada ogrom serca, indywidualnie podchodząc do każdego zamówienia.

Kiedy otrzymuje się zestaw od Kulki, wszystko, co napisałam wcześniej, widać gołym okiem. Zestaw, który już posiadamy rozłożył nas na łopatki z racji wielości zastosowań – i kodowanie, i sortowanie, nauka kolorów, a przede wszystkim cudowne ćwiczenia motoryki małej.

Dzisiaj chcę podzielić się z wami wrażeniami z testowania nowego zestawu: MATEMATYCZNE BIEDRONKI. Jeśli posiadacie zestaw, który już kiedyś prezentowałyśmy do kodowania, ten będzie jego pięknym uzupełnieniem, ale także czymś zupełnie nowym. Do zestawu można dobrać wszystkie potrzebne dodatki i to właśnie wyróżnia Kulkę -indywidualne podejście do każdego odbiorcy.

Dzieci uwielbiają owady, a biedronki to jedne z ich ulubieńców. Biedronki mają to coś, co sprawia, że dzieci czują do nich ogrom sympatii. To był doskonały pomysł, by wykorzystać właśnie te owady, bo zaciekawienie nimi przenosi się na zainteresowanie kulkowym zestawem do nauki matematyki. Biedronki wyglądają uroczo, nadadzą się w sam raz do pracy z dziećmi.

Kiedy biedronki dotarły do nas, oczywiście wpadły w oko mojej córce i zaczęła się zabawa w liczenie kropek, łapanie ich na chwytak czy magnes. Dołączona kostka to kolejna atrakcja dająca kolejne możliwości liczenia oraz wyboru konkretnej biedronki. Biedronki wraz z kartami posłużą na wielu etapach edukacji dziecka, nie wspominając już nawet o radosnej i swobodnej zabawie nimi. U nas to córka wybiera, czym chce się bawić i z nowych pomocy sięga ostatnio właśnie po Matematyczne Biedronki.

Zestaw Matematyczne Biedronki zawiera:
– 5 dużych tekturowych kart,
– 15 małych tekturowych kart,
– 6 dużych drewnianych kul biedronek, „pokropkowanych” od 1 do 6,
– dużą drewnianą kostkę,
– lniany woreczek do przechowywania.

Przepieknie wykonane biedronki, pomalowane trwałą farbą i polakierowane, świetnie posłużą dzieciom w różnym wieku. Biedronki są czerwone i mają na sobie kropki, które są świetną okazją do ćwiczeń w liczeniu, a dołączone zestawy kart pozwolą na ich różnorodne wykorzystanie. Piękna i duża kostka umożliwi zabawę na długie wieczory.
Zestaw – ze względu na jakość wykonania, mnogość zastosowań i dołączone karty – stanie się wyjątkową pomocą w domu, w każdym przedszkolu, a zwłaszcza tym typu Montessori, na terapii ręki oraz terapii dzieci ze spektrum czy deficytami.

Zestaw Matematyczne Biedronki dla mnie jako rodzica, wychowawcy w montessoriańskim przedszkolu oraz terapeuty to materiał z „najwyższej półki”. Polecam!

Marzena