Czy widzieliście już nowość z serii zabawek PLAYBIO od firmy Dante? CHUNKY PEGGY została stworzona z myślą o najmłodszyh dzieciach. Jeśli ten wpis to pierwsze wasze spotkanie z tą edukacyjną zabawką, to pozwólcie, że opowiem o niej troszkę.

CHUNKY PEGGY to  edukacyjna gra konstrukcyjna z dużymi kołeczkami, które należy umieścić na podstawce albo w stosie. Zabawka składa się z podstawy i kolorowych kołeczków w kolorach: czerwony, niebieski, zielony oraz żółty, a więc umożliwia naukę i zabawę na podstawowych kolorach. Kołeczki idealnie nadają się do manipulacji przez małe, dziecięce rączki, a dzięki odpowiedniej wielkości są bezpieczne dla najmłodszych. Wspaniałe jest to, że to kolejna propozycja dla dzieci wykonana z innego niż znacie do tej pory materiału, bowiem połączenia drewna i plastiku. Materiał jest trwały i delikatny w dotyku. Kolory kołeczków są stonowane i bardzo przyjazne dla oka. Mają  dodatkowy atut, ponieważ są różnych kształtów co uatrakcyjnia zabawę i wrażenia, także dotykowe.

CHUNKY PEGGY została zaprojektowana tak, by sprostać pierwszym, niezwykle ważnym dla rozwoju potrzebom rozwojowym najmłodszych. Dzięki abstrakcyjnej konstrukcji dziecko dokonuje pierwszych manipulacji i konstrukcji, czerpiąc radość z zabawy.

Możliwości konstrukcyjnych jest wiele, a o tym, jak powinien wyglądać efekt końcowy, decyduje dziecko. Czym to skutkuje? Oczywiście frajdą z możliwości decydowania oraz obserwacji swoich poczynań. To z kolei buduje pewność siebie u maluszka, a także rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe.

Ta edukacyjna gra od firmy Dante, tak niepozorna na pierwszy rzut oka, oprócz dobrej zabawy, kształci umiejętności dziecka na wielu płaszczyznach. Polecamy!

Marzena

Zabawkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości portalu dante.com.pl.