Produkty Drewnianej Mamy poznałyśmy dzięki jej kalendarzowi pogody. Szukałam czegoś takiego dla córki na jakąś okazję, ale chciałam, by było to coś, co posłuży nam na lata, więc celowałam w drewno. Piękny kalendarz z ruchomymi strzałkami i suwakiem z powodzeniem służy nam do dziś i nie nosi żadnych poważniejszych śladów użytkowania, więc nie myliłam się, wybierając właśnie jej ofertę, bo kalendarz zachwyca nie tylko estetyką, ale także jakością wykonania.

Kiedy zbliżał się Dzień Dziecka i bliscy zapytali, co z tej okazji sprawić mojej córze w prezencie, od razu pomyślałam o geoplanie z literami, bo moje dziecię już jakoś czas temu wkroczyło w etap zainteresowania literkami. Mamy już całkiem sporo książek i pomocy edukacyjnych w tej tematyce, niemniej odkąd zobaczyłam ten zestaw w sieci, wiedziałam, że kiedyś poszerzymy nasze domowe zasoby o niego. Co więcej, postanowiłyśmy także kupić drugi zestaw, by podarować go w prezencie przyjaciółce Zosi, która w czerwcu świętuje trzecie urodziny. Zainteresowanie u obu dziewczynek (moja córa trzy lata skończy we wrześniu) jest duże, co upewnia mnie, że był to wybór trafiony.

Ale trudno, żeby było inaczej, skoro ten materiał stwarza tyle możliwości zabawy. W zestawie poza geoplanem i drewnianymi częściami z dziurami (umożliwiającymi ich mocowanie na podstawie) znajduje się także zestaw kolorowych gumek oraz cztery książeczki z wzorami, które wskażą nam, jak z tych wszystkich elementów stworzyć poszczególne litery, cyfry i rozmaite kształty. Wzory to jedno, ale przecież z takiej ilości elementów można tworzyć także cudowne rzeczy wedle własnego pomysłu. I moja córka bardzo to lubi. Czasem to ona układa litery, gdy wskażę jej miejsce mocowania, innym razem układam je ja, a ona mówi, co to za litera lub cyfra, ciesząc się, że je zna, jeszcze kiedy indziej po prostu tworzy to, co podpowie jej wyobraźnia. Bardzo cenię zabawki i pomoce edukacyjne, które stwarzają wiele możliwości zabawy, nie tylko tej w oparciu o schematy, a właśnie z czymś takim mamy tu do czynienia.

Geoplan z literami, cyframi i kształtami od Drewnianej Mamy to nie tylko nauka liter, cyfr i poznawanie kształtów poprzez zabawę. To także świetne ćwiczenie motoryki małej oraz pobudzanie wyobraźni dziecka. A jeśli mam do czynienia z takim zestawieniem, to muszę być na tak, więc zdecydowanie polecam wam wszystkim ten produkt. Nie zawiedzie was ani jakość wykonania, ani estetyka, ani ilość zastosowań. Gorąco polecam!