Kto czyta nasze wpisy, ten wie, że pośród polecanych książek znajdują się tu także propozycje wartościowych zbawek i pomocy dla dzieci. Pisząc recenzje, wielokrotnie podkreślałam wartość produktów firm, które jeszcze nie są znane szerszemu gronu. Mamy przyjemność wyszukiwać te edukacyjne, wysokiej jakości „perełki” dla dzieci. Do nich właśnie dziś zaliczam układankę drewnianą Cyfry XL od Paticzkowo. Jestem pewna, że część naszych czytelników nie zna jeszcze tej firmy, my znamy ją od niedawna. A może poznaliście już, ale zastanawiacie się nad wyborem produktów? Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że warto zaufać ich jakości!

Paticzkowo ma w swoich zasobach bardzo duży asortyment dla dzieci. Ja, będąc miłośnikiem drewna i pedagogiki Montessori, oczywiście jestem zachwycona drwnianymi produktami, w tym z dziedziny Montessori.  Warto jedank pamiętać, że nie trzeba znać się na Montessori ani posługiwać się tą coraz bardziej znaną metodą, aby wybrać polecany przez nas produkt, który podchodzi właśnie pod te kategorię.

Kto chce, aby dziecko poprzez radosną, swobodną zabawę rozwijało swoje umiejętności albo pokonywało swoje trudności, miało trwały, bardzo atrakcyjny materiał, solidny, zachęcający do nauki przez zabawę, tego zachęcam, by przyjrzął się uważnie ofercie Paticzkowo.

Ja dzisiaj z wielką radością prezentuje dużą tablicę do nauki cyferek (w wersji XL). Tablica wykonana jest ze sklejki, a pracując na nią, czuć towarzyszący temu piękny zapach drewna. Cyfry zostały głęboko wygrawerowane i są szorstkie, zatem pozwalają na wodzenie po nich paluszkiem, a przy tym zapamiętywanie kształtu danej cyfry. Tego rodzaju możliwość spełnia kolejne funkcje, bo oprócz poznawania kształtu i nazw cyfr dziecko może sobie je wyobrazić. Zabawa i poznanie przez dotyk szorskich cyfr dostarcza doznań sensorycznych. Bez wątpienia jest to bardzo potrzebne dzieciom, nie tylko tym z zaburzoną Integtacją Sensoryczną. Tego rodzaju ćwiczenia będą wspierać prawidłowy rozwój dziecka. Wszystkie cyfry dodatkowo zosały wycięte ze sklejki 3 mm, pozwalając na zabawę w układanie i dopasowywanie. Cyfry można samodzielnie kolorować,odrysowywać i rozwijać tym samym kreatywność dziecka. Możliwości zatem jest wiele, a sam materiał jest bardzo pomocny przy nauce cyfr. Poprzez zabawę dziecko ćwiczy percepcję wzrokową oraz koorydnaję oko-ręka.

Układanka Cyfry od Paticzkowo przygotowana jest z wielką dbałością i przyciąga uwagę dziecka, zwłaszcza w formie XL. Dzięki dużej układance także dziecko w młodszym wieku może bezpiecznie i swobodnie się bawić, zaczynając swoją przygodę z poznawaniem i nauką cyfr. Układanka może być użyta przy zabawach z liczeniem albo dopasowywaniem cyfry do danej ilości. To świetny wstęp i pole do nowych zabaw w temacie liczenia.

Serdecznie polecam Paticzkowo i dużą tablicę Cyfry tej właśnie firmy.

Marzena