Od jakiegoś czasu działamy już z córą z innym zestawem ze śrubami od tego producenta (recenzja tutaj). Ją cieszy odkręcanie śrub przy pomocy różnych śrubokrętów, które wcześniej trzeba dopasować do konkretnej śruby, a ja zachwycam się, patrząc, jak sprawnie te małe rączki radzą sobie z rzeczami wcale nie tak prostymi, bo wymagającymi sporej precyzji i sprawności manualnej. Tym razem Quercetti proponuje młodym majsterkowiczom zestaw, w którym nie potrzeba narzędzi, bo stają się nimi ręce dziecka.

W zestawie znajdziemy 42 elementy – różne kształty z otworami, śruby i zakrętki oraz podstawę, dzięki której budowle mogą być płaskie lub przestrzenne. I to jest bardzo duża zaleta, bo stwarza wiele możliwości – wyobraźnia podpowie, co można z tych różnokolorowych elementów skonstruować. Czy będzie to robot zaprezentowany na opakowaniu, czy też coś zupełnie innego? Zwierzę? Budynek? Coś abstrakcyjnego? Tyle możliwości, ilu budowniczych 🙂

Warto zaznaczyć, że elementy są sporo większe od tych z zestawu, o którym wspominałam na wstępie, więc nada się on także dla nieco młodszych pociech. Po pierwsze dziecko ich nie połknie, po drugie – są poręczne dla małych rączek. No i sam fakt, że nie musimy operować narzędziami, a własnymi rękami, sprawia, że możemy stopniować trudność, więc przedział wiekowy grupy docelowej użytkowników tej zabawki automatycznie się rozszerza.

Kolejna istotna kwestia to materiał, z którego wykonany jest zestaw. Wiem, że wielu rodziców nie przepada za plastikowymi zabawkami. Tutaj mamy do czynienia z rozwiązaniem dla mnie nowym – ta zabawka jest wykonana z mieszanki drewna i specjalnego plastiku, który może zostać w 100% przetworzony, gdy przyjdzie czas, by pożegnać się z tym zestawem. Dzięki takim materiałom produkcja zabawki jest bardziej ekologiczna, a później może ona zostać poddana recyklingowi. W świecie pełnym plastiku i masowo wytwarzanych śmieci to istotna zaleta.

 

Polecam ten zestaw nie tylko dlatego, że jestem zwolenniczką wszelkiego rodzaju zabaw konstrukcyjnych, które rozwijają wybraźnię. Także ze względu na to, że ta zabawa rozwija motorykę małą, ćwicząc sprawność palców i dłoni naszych pociech, a takie zabawy zaprocentują w przyszłości.

Zabawkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości portalu dante.com.pl.