Ekstraklasa wróciła co prawda na murawy, na razie dostępna dla kibiców jedynie w TV, w drugiej połowie czerwca także na stadionach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby te piłkarskie emocje podkręcić i samemu rozegrać pojedynek. Gra karciana „Goal” idealnie się do tego nada.

Przyznaję, że zastanawiałam się, jak to będzie z tymi emocjami w piłkarskiej karciance. Czy  nie będzie tak, że skupiamy się jedynie na wariantach obrona-atak i w sumie niewiele ponad to. Kiedy zajrzałam do środka i zapoznałam się z zasadami gry, poczułam się bardzo miło zaskoczona – bo tutaj możliwości jest mnóstwo! Rzut karny? Proszę bardzo, ale najpierw wybierzmy kierunek strzału, możemy nawet zaszaleć i pokusić się o podcięty strzał w stylu Panenki, który obronić może jedynie karta poprzeczki. Ale są i  takie strzały, których obronić nie sposób – gwarantują je karty STRZAŁ DNIA i SUPER PRZEWROTKA.

A element zaskoczenia? Takich kart także jest sporo, więc tak naprawdę do końca nie wiadomo, jak skończy się dana rozgrywka, nawet taka, której dokończenie wydaje się już jedynie formalnością (gramy do 5 goli). Wystarczy bowiem trafić na kartę ZMIANA SYSTEMU i… musimy wymienić wszystkie swoje karty z innym graczem! A w talii czekają nas także takie niespodzianki jak SPALONY czy WIDEOWERYFIKACJA, które sprawiają, że bramka nie zostaje uznana, czy SPALONY. Ba, czasem jest nawet tak, że musimy oddać kartę innemu graczowi, bo trafiliśmy na KŁÓTNIĘ W TELEWIZJI PO MECZU 🙂 Tych zaskakujących zwrotów akcji jest tutaj naprawdę sporo i to jest super!

Wiek sugerowany na pudełku to 7+, zgadzam się z tym, choć ta gra równie dobrze sprawdzi się jako gra towarzyska na imprezie dla dorosłych, u nas właśnie tak będzie na razie używana, jako że piłka nożna w naszym domu jest obecna w różnej postaci – oglądamy mecze, działamy w lokalnym klubie i po prostu lubimy ten sport. Na początku warto mieć przy sobie instrukcję, aby wiedzieć, jak działają konkretne karty w relacji z innymi, ale myślę, że dość szybko da się to zapamiętać. Dodam jeszcze, że w przypadku jednej talii kart „Goal” grać może aż 5 osób, ale jeśli dodamy drugą talię, robi nam się z tego już 10 graczy – i to też jest super opcja, że talie można ze sobą łączyć. Im nas więcej, tym ciekawiej! Zdecydowanie polecam!

Grę zrecenzowałam dzięki uprzejmości portalu dante.com.pl.