Wiosna to czas, kiedy nie tylko przyroda, ale i my sami budzimy się do życia. Wiosną więcej spacerujemy, wychodzimy do ogrodu, na łąkę lub do lasu. A tam? Coraz więcej roślin, ptaków i owadów do obserwacji, to czas na przeżywanie i doświadczanie.

Większość z nas lubi właśnie te porę za to, że natura w taki cudowny sposób pokazuje i daje nam swoje dobra. Ja i córka bardzo lubimy obserwacje przyrody, kochamy zwierzęta. Osobiście w domu posiadamy świnkę morką i na jej temat wiemy już chyba wszystko, natomiast o innych zwierzętach dowiadujemy się z obserwacji otaczającego nas świata i uzupełniamy obserwacje informacjami  ze „Świata Wiedzy” i inyych książek o podobnej tematyce. W ten sposób budujemy u dziecka wiedzę o świecie, rozwijamy też jego mowę, uczymy słuchania, otwieramy oczy i serce na piękno, które nas otacza, a o którym tak często zapominamy. To także kształtuje wrażliwość u młodego człowieka oraz uruchamia mechanizm troski o przyrodę.

Bardzo lubimy z córką w ostatnim czasie obserwować ptaki, a spacerując blisko parków, próbujemy wsłuchać się w dźwięki, jakie wydają. Sporo rozmawiamy, zgadujemy, czyj to odgłos. Posiadamy atlasy ptaków, co ułatwia wspólne rozmowy i rozwija naszą wyobraźnię, wzbogaca posiadaną już wiedzę. Niestety często słyszę: „mamo, jaki ten ptak piękny, czy mogę go dotknąć?”, „mamo, chce go zobaczyć bliżej”, „mamo, jaki wydaje dźwięk?”. Poza podaniem nazwy, możliwością opisu koloru upierzenia ptaka, więcej nie możemy zrobić, bo ptaki są płochliwe. Ale czy naprawdę nic więcej nie możemy?

I tu pojawia się coś niezwykłego – firma KaRoKa, która w swojej ofercie posiada Zabawki Wild Republic. Czym są te zabawki? Jak wyglądają? Czemu chce o nich powiedzieć? Otóż są to zabawki-zwierzęta, które doskonale odzwierciedlają ich wygląd, a niektóre także i dźwięk. Nie ukrywam, że od dawna myślałam o pluszowych ptaszkach, które wydają prawdziwe odgłosy, ale dopiero teraz się na nie zdecydowałam. Dlaczego? Chyba dlatego, że córka weszła w wiek zadawania dużej ilości pytań, a jeśli chodzi o ptaki, to jest to, czego właśnie potrzebowałyśmy.

Mimo że ptaszki nie są prawdziwe, to wyglądają, jakby były – te same kolory, każdy z nich wyjątkowy, a co najlepsze – można wymarzonego ptaszka trzymać w ręce tak długo, jak się ma na to ochotę, i naciskając grzbiet, usłyszeć jego dźwięk.

Firma KaRoKa ma bardzo duży wybór zabawek ze zwierzętami i dużą ilość ptaszków, które wydają dźwięki. Jeśli spojrzycie na ofertę, to ptaszki są teraz nawet ze zniżką. Bardzo chciałam pokazać światu pluszaka, który nie jest zwykłym pluszakiem. Będzie doskonały na prezent, sprawdzi się jako  zabawka dla każdego dziecka. Ptaszek, który wydaje dźwięk, przyda się także podczas nauki związanej z budową ptaka i rozpoznawaniem wyglądu różnych ptaków, a także rozpoznawaniem i rozróżnianiem dzięków. Jeśli mamy wybrać pluszaka dla swojej pociechy, postawmy na coś, co nie tylko zachwyci dziecko, ale ma również wymiar edukacyjny, wpływa na rozwój wiedzy, na zmysły. Poza tym, że ptaszki skradają serca nie tylko dzieci,  ale i dorosłych, są przemiłe w dotyku i łatwe do zabrania ze sobą na spacer, wycieczkę, w gości. Będą piękną ozdobą w pokoju dziecka, niezwykłą pomocą w przedszkolu – atrakcyjną i zarazem niecodzienną, doskonałą w tematyce wiosennej.

Zdecydowanie polecam ptaszki z dźwiękami, bo są przepiękne wykonane i spełniają wiele funkcji. Od kiedy są w domu, nie sposób przejść obok nich obojętnie i mocno wkręcają w tematykę ptaków. Jak się okazuje, człowiek  uczy się całe życie, bo i ja mam wielką frajdę z wsłuchiwania się w odgłosy wydawane przez dzięcioła czy drozda śpiewaka.

Firma KaRoKa posiada – również z serii Wild Republic – cudowne kubeczki dla dzieci. My mamy taki z żyrafą – niepozorny kubek nie tylko ma świetny designe, ale nadaje się idealnie do małych rączek. W zmywarce doskonale się wymyje i posłuży przez lata. Gdyby ktoś szukał kubka z uchwytem, który będzie zachęcał do picia wody,  do samodzielnego picia z kubka, samodzielnego nalewania sobie picia – te kubki sprawdzą się idealnie.

KaRoKa ma bogatą ofertę w tematyce zwierząt. Znajdziecie tam unikatowe torby czy kubek termiczny dla siebie, taki, z którego kawa będzie smakować jeszcze lepiej. Poza tym piękne bluzy czy koszulki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. A może kocyk dla dziecka, milutki, ze zwierzęciem, czy inne gadżety? Wszystko to możecie znaleźć w KaRoKa. Teraz będzie więcej okazji – Dzień Mamy, Dzień Taty, no i Dzień Dziecka, aby upolować coś wyjątkowego, coś, co skradnie serce i wywoła duży uśmiech na twarzy obdarowanej osoby.

Serdecznie polecam raz jeszcze śpiewające ptaszki, kubki i inne produkty tej firmy. Kontakt z panią, która będzie realizować wasze zamówienie, jest miły, a zamówienie zrealizowaane szybko i z troską o was – takie są moje doświadczenia. Satysfakcja z dokonanych zakupów gwarantowana, wiem to sama po sobie – dziękujemy KaRoKa.

Marzena