„Mozaiki do wyklejania i kolorowania” Wydawnictwa Egmont to doskonała propozycja dla najmłodszych.

Dużym atutem jest to, że całości towarzyszy zabawna i urokliwa Masza wraz ze swoimi przyjaciółmi. A Masza jest ulubieńcem dzieci nie tylko podczas oglądania kultowej bajki z jej udziałem.

Propozycja sprawdzi się w rękach dzieci, które lubią twórcze wyzwania, przez co rozumiem: malowanie, wyklejanie, zdobienie obrazków plasteliną, papierem kolorowym czy kulkami z krepiny.  W książeczce można malować zarówno kredkami, jak i flamastrami, ozdabiać  prace w różnorodny sposób, zatem możliwości jest wiele. Przygotowane zadania w postaci pięknych obrazów z życia Maszy i jej zwierzęcych przyjaciół mają różny stopień trudności, co sprawi, że każda pociecha znajdzie tu coś dla siebie.

Do książeczki dołączone są ponumerowane kolorowe naklejki do wyklejenia poszczególnych stron z obrazkami. Kto jak kto, ale dzieci bardzo lubią naklejki, dlatego ta publikacja sprawi im dużo radości. Książeczka z Maszą wspiera rozwój sprawności manualnej dziecka, wzmacnia kreatywność i poczucie estetyki. Propozycja ta  uatrakcyjni czas spędzony w domu.

Format książeczki, intensywne kolory i dokładność przygotowanych zadań przyciągną uwagę odbiorcy,którym jest młody czytelnik. Sposób przekazanych treści jest atrakcyjny dla dziecka, a nauka poprzez zabawę – jak wiemy – to najlepszy sposób na naukę.

Masza szuka chętnych do wspólnego płatania figli poprzez ciekawe zadania, dlatego jestem pewna, że znajdzie wśród dzieci wielu towarzyszy – może to będziesz właśnie ty, kochany maluchu 🙂

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.