„Wielka księga rysunków Zuzi” Wydawnictwa Media Rodzina, jak sama nazwa podpowiada, zwiera całą księgę pomysłów na wykonanie rozmaitych rysunków przez dziecko. Propozycja jest na tyle ciekawa, że dzięki pięknej grafice, znanej i lubianej bohaterce całej serii książeczek i odpowiedniemu formatowi nasza pociecha może rozbudzić swoją wyobraźnię, wykonując przy tym piękne dzieło, wypływające prosto z jej umysłu i serca.

Propozycja zawiera aż 64 strony zabaw rysunkowych, które są pełne inspiracji do tworzenia, malowania, wycinania, klejenia. Bez wątpienia książeczka ta oprócz rozwijania kreatywności, pobudza do myślenia, ćwiczy koncentrację i uwagę dziecka, a wszystko to poprzez radosną zabawę.

Dziecko poznaje nowe słowa, pogłębia wiedzę z różnych dziedzin życia.  Jak dla mnie jako mamy, nauczyciela i terapeuty taka książka, ucząca logicznego myślenia i kształcąca tyle umiejętnści, to po prostu bomba.

Z Zuzią można poznawać świat, a przy tym wspaniale się bawić. Książeczka zachęca do używania różnych przyborów do malowania, jest okazją do rozmowy na ich temat oraz daje możliwość ćwiczeń palców dłoni, nauki poprawnego trzymania przyborów do rysowania bądź wycinania.

To także doskonała propozycja do „pracy stolikowej” dla dzieci, spędzania miło czasu na świetlicy przedszkolnej czy szkolnej. Zachęcam do zapoznania się z „Wielką księgą rysunków Zuzi” zarówno rodziców, jak i nauczycieli.

Marzena