Drewniane Liczydło Domki od Gruchotek gości od niedawna w naszym domu i jest naszym nowym odkryciem w temacie liczenia i nauki cyfr poprzez zabawę. Pomoc jest drewniana, w pełni ekologiczna, kolorowa i niezwykle estetyczna. Nie zajmuje dużo miejsca i jest lekka, co pomaga dziecku w łatwym manipulowaniu zabawką i przenoszeniu jej.

Zestaw składa się z 10 kolorowych klocków w kształcie domków oraz podstawki. Na domkach umieszczone są oczka odpowiadające każdej z cyfr znajdujących się na podstawce.

Ogromną zaletą jest to, że zabawka ta zawiera wszystkie niezbędne atesty do bezpiecznej zabawy dziecka i jest odpowiednia dla dzieci już powyżej 1 roku życia. Jest ręcznie wykonana z naturalnego drewna bukowego. Domki w rzeczywistości wyglądają okazale i bardzo przyciągają uwagę malucha, co widać na umieszczonych zdjęciach.

Poza wymienionymi walorami produkt posiada wiele cech edukacyjnych. Z jednej strony dziecko może poznać i nazywać kolory, z drugiej strony ćwiczy zdolności manipulacyjne, a co najważniejsze – maluch zostaje wprowadzony w świat cyfr. Domki w sposób naturalny zachęcają dziecko do liczenia: dodawania oraz odejmowania.

Liczydło rozwija u młodego człowieka umiejętności matematyczne w sposób ciekawy i – co istotne – poprzez zabawę. Domki to coś bliskiego dziecku, co zna z otaczającej go rzeczywistości, a możliwość ustawiania ich w odpowiednim miejscu jest niezwykłą frajdą. Ta zabawa rozwijaja też kreatywność i wyobraźnię dziecka. Dziecko może układać je w dowolny, wybrany przez siebie sposób, niekoniecznie na podstawie – stawiać w odpowiedniej kolejności, mieszać, kłaść „na leżąco”, wszystko zależy od inicjatywy dziecka. Dzieci bardzo często mają więcej pomysłów niż my. Moja córka zawsze mnie zaskakuje i każdą taką perełkę jak Liczydło Domki potrafi użyć na wiele sposobów, a przy tym „łapie” to, co najcenniejsze, czyli nowe umiejętności.

Co jeszcze jest bardzo ważne, to na pewno to, że zabawka jest łatwa w utrzymaniu czystości ponieważ w przypadku zabrudzenia wystarczy klocki przetrzeć wilgotną szmatką albo umyć płynem do dezynfekcji zabawek. W przypadku małych dzieci taka możliwość jest bezcenna 🙂

Bardzo się cieszymy, że mamy u siebie tego rodzaju pomoc, dzięki której możemy rozwijać zdolności matematyczne i przygotować się w atrakcyjny dla dziecka sposób do wykonywania różnych działań matematycznych.
Kto jeszcze nie zna Drewnianego Liczydła Domki, tego zachęcam, by zajrzeć na stronę firmy Gruchotki, bo znajduje się tam wiele edukacyjnych perełek dla naszych dzieci.

Marzena