Magazyn „Bing” Wydawnictwa Egmont to w naszym domu nowość, która  stała się wielką atrakcja dla mojego młodego Czytelnika, który lubi postać Binga i wraz z nim odkrywa przyrodę w sposób niezwykle rozwijający.

Gazetka przeznaczona jest dla dzieci od 2 lat. Dzięki tej publikacji dziecko może rysować, wycinać, poznawać świat.
Nie brakuje tu pomysłów na ciekawą zabawę. Między innymi stworzymy domek dla swojej kaczuszki, wykonamy kolorowe kleksy na kolorowance, poznamy kolory i literki, przeczytamy o przygodzie Binga.  Będzie wiele okazji do tego, aby ćwiczyć motorykę małą poprzez łączenie kopek lub wodzenie paluszkiem po wyznaczonych  torach czy określonej przestrzeni. Bing wraz z przyjaciółmi pozwalają określać emocje, nazywać kształty i poznawać cyfry.

Mogłoby się wydawać, że jeśli jest to gazetka, to będzie to zabawa przy stole, na podłodze, w skupieniu i pozycji siedzącej. Nic bardziej mylnego, bowiem są tu propozycje tego, aby spędzić zdrowo czas poprzez ruchowe zadania. Każde z fizycznych ćwiczeń prezentuje Bing wraz ze swoimi przyjaciółmi, przez co radość z wykonania zadania jest większa.

W magazynie znaleźć można także pomysły na wykonanie pracy plastycznej w niecodzienny sposób, inny niż tylko malowanie kredką czy farbą, ale przy użyciu materiałów plastycznych, które łatwo znaleźć w domowych zapasach.

Co także mocno zwróciło moją uwagę, to fakt, że gazetka skupia uwagę na zdrowiu dziecka poprzez zachęcanie do zdrowych nawyków, bo prócz sprawności fizycznej jest miejsce przeznaczone higienizacji i dbaniu o czystość. Uważam, że im więcej nawyków dziecko zdobędzie w sposób przyjemny, z nutą zabawy w młodszym wieku, tym łatwiej w sposób naturalny będzie mu je wykonywać w wieku starszym.

Jako nauczyciel i terapeuta muszę wskazać aspekty, które są niezwykle istotne przy wyborze tego rodzaju gazetek. Otóż „Bing” rozwija motorykę małą, pobudza wyobraźnię, zachęca do kreatywności  i czerpania radości z wykonanej pracy, dostarcza wrażeń estetycznych. Do tego rozwija wiedzę o świecie, przygotowuje dziecko do nauki czytania i pisania w wieku starszym. Promuje zdrowe nawyki w sposób niezwykle prosty i radosny.

Dodatkowy atut: do gazetki dodawane są prezenty, np. figurki Binga i jego przyjaciół na paluszki. Polecam prenumeratę tej gazetki.

Marzena

Magazyn zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.