Moja córa już jakiś czas temu weszła w etap fascynacji literami, więc staramy się za tym podążać, sięgając po różne pomoce w tej tematyce i wymyślając własne zabawy z literkami. Zosia rozpoznaje już całkiem sporą część alfabetu, właśnie dzięki różnego rodzaju zabawom, które ochoczo podejmuje. Tym razem w nasze ręce trafiła bardzo interesująca pomoc edukacyjna, w dodatku drewniana (!), po którą już teraz z córką sięgamy, choć jest ona przeznaczona przede wszystkim dla starszych dzieci.

Motyw zwierząt jest bardzo lubiany przez dzieci w różnym wieku, nie tylko te najmłodsze. I „Zwierzaki-literaki” na nim właśnie bazują. Na drewnianej podstawie mamy obrazek z konkretnym zwierzęciem i kilka miejsc na litery, aby ułożyć jego nazwę. Starsze pociechy samodzielnie wybiorą litery spośród wszystkich dostępnych, moja córa jest na etapie układania wyrazów ze wskazanych wcześniej liter, które przy okazji nazywamy. Bardzo podoba mi się to, że zwierzęta są zróżnicowane – w zestawie znjadziemy i te hodowlane, i nieco bardziej „egzotyczne”.

Zestaw ten tak naprawdę daje sporo możliwości na rozmaite zabawy, zwłaszcza dla starszych dzieci. Możemy wyjść od tabliczek ze zwierzakami, ale można także wykorzystać same kafelki z literami i w ten sposób tworzyć różne wyrazy. Zresztą litery możemy wykorzystać w wielu innych aktywnościach. Dla młodszych dzieci samo wkładanie liter w odpowiednie pola jest nie tylko interesujące, ale też korzystne pod względem rozwoju motoryki małej, bo najpierw trzeba je dopasować do otworów.

Dzieki temu, że zestaw jest wykonany z drewna, na pewno posłuży on na dłużej. No i nie ukrywajmy – drewniane zabawki są nie tylko trwalsze, ale także bardziej efektowne. U nas w domu takie właśnie królują, takich mamy najwięcej.

Na uwagę zasługuje także cena, bardzo korzystna, jeśli wziąć pod uwagę to, że jest to zestaw wykonany z drewna, a więc zazwyczaj sporo droższy od podobnych produktów wykonanych z innego tworzywa. W drewnie palone postawiło na inną strategię i bardzo dobrze, bo dzięki atrakcyjnym cenom ich pomoce edukacyjne dotrą do większej ilości dzieci, a o to chodzi. Na pewno z zainteresowaniem będziemy się przyglądać ich nowościom, bo to kolejna firma, która zapowiada się ciekawie zarówno pod względem pomysłów, jak i jakości ich wykonania.