Czy już znacie i jestescie fanami Kulki Edukacyjne Rękodzieło? Jesli mimo naszych relacji i wpisów jeszcze nie, to gorąco zachęcam do szybkiego zapoznania się z ich ofertą! Sama do niedawna nie znałam tej firmy, ale gdy tylko zobaczyłam, jakie wspaniałości są przez nich tworzone, oczu oderwać nie mogłam, zresztą wciąż jestem zachwycona, kiedy wraz z córką korzystamy z zestawu przygotowanego przez Kulkę.

Kulka Edukacyjne Rękodzieło kocha drewno, naturę i miłuje pedagogikę Marii Montessori, a więc trafia też prosto w moje serce, z pewnością spodoba się ona każdemu, komu pedagogika Montessori jest bliska. Kulka Edukacyjne Rękodzieło przypadnie do gustu także tym , którzy na co dzień nie praktykują metody Montessori, ale po prostu w doborze zabawek dla swoich pociech stawiają na ich wartość edukacyjną.

Zestawy, które przygotowuje Kulka, są kolorowe, wykonane z dbałością o każdy detal. Widać od razu, że wszystko powstaje z pasją i w domowym zaciszu. Kulka dba o swoich klientów nie tylko przez to, że kontakt jest bardzo miły i mimo ilości pracy zamówienie jest realizowane dość szybko, ale przede wszystkim tym, że zestawy przygotowywane są indywidualnie. Uważam to za wielki atut.

Ja i moja niespełna trzyletnia córeczka posiadamy zestaw, który zawiera:
– 8 dużych drewnianych kul w kolorach: biały, żółty, czerwony, niebieski, różowy, zielony, szary, czarny,
– 50 zalaminowanych kart, o 4 poziomach trudności, zamknięte w materiałowym woreczku,
– „chwytak” z końcówką haczykiem i z ruchomym haczykiem,
– 8 filcowych krażków,
– pudełko tacka, w którym znajduje się cały zestaw.

DODATKI:
– drewniane szczypce,
– „wędka z magnesem”,
– drewniana kostka z kolorami,
– nawlekanka.

Kulka Edukacyjne Rękodzieło stawia przede wszystkim na jakość tworzonych zestawów, co naprawdę warto docenić, bo wszystkie prace są wykonywane ręcznie, to firma, która zdecydowanie odbiega od „taśmowych” produkcji. Każdy produkt wykonywany jest indywidualnie, z sercem oraz zaangażowaniem, dlatego zestawy nieznacznie się od siebie różnią, ale każdy jest wyjatkowy i dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Duże wrażenie sprawia na mnie to, że wraz z zestawem otrzymuję także prośbę o feedback czy przekazanie ewentualnych uwag w celu ulepszenia pomocy. Takie podejście do klienta pokazuje szacunek i troskę o zadowolenie z dokonanego zakupu.

Mimo iż moja córka ma niespełna trzy lata, to ten zestaw jest wśród najechętniej wybieranych przez nią pomocy w ciągu dnia, od czasu, kiedy zagościł w naszym domu. Co na pierwszy rzut oka robi wrażenie? Drewno – pachnące i doskonale przygotowane, aby mogło służyć do nauki przez zabawę przez dziecko. Pudełko, które u nas stanowi „bazę do pracy”. Kolorowe kule i kolorowa kostka są rozchwytywane. A które dziecko nie lubi wędki i magnesów? Ja osobiście znam tylko takie dzieci, które szaleją za wędkowaniem w takiej edukacyjnej formie.

Wydawać by się mogło, patrząc na chwytak czy szczypce, że zestaw jest dla starszych dzieci. To ja powiem, że nic bardziej mylnego. Wszystko zależy od naszego dziecka czy podopiecznego, od jego zainteresowania i możliwosci. Dużo zależy także od tego, w jaki sposób pracujemy. Z młodszym dzieckiem można rzucać kostką i dobierać do tego taki sam kolor kuli lub krążka. Rzucając kostką, można do wyrzucononego koloru złowić kulę w tym samym kolorze. Moje dziecko uwielbia to zadanie i świetnie sobie z tym radzi. Kolejnym sposobem na świetną zabawę jest łowienie kul i dopasowywanie do nich odpowiedniego krażka, a w następnej kolejności umieszczenie go w pudełku, w przygotowanych do tego otworach. Dziecko może również ułożyć krążki, a później kolejno łowić kule i umieszczać pod odpowiednim krążkiem. Chwytak u nas na razie jest w fazie testowej, ale uważam za doskonały pomysł to, że z jednej strony jest hak, zaś z drugiej haczyk jest ruchomy.

Kulka swoim zestawom nadaje wiele możliwości i stopniuje trudność. Takie rozwiązanie cieszy, bo pomoc rośnie z dzieckiem i posłuży na długie lata. W zabawie można użyć także wygodne drewniane szczypce, co daje kolejne możliwości. Dla nas osobiście świetnym dodatkiem jest tak duża ilość kart. Nie są one duże, więc łatwo się ich używa. W naszej zabawie córka losuje kartę i mówi „powiedz, jaki kolor”, a kiedy uslyszy kolor z moich ust, szuka odpowiedniego krążka filcowego i ustawia we wskazanym przeze mnie miejacu. Tak samo sytuacja wygląda z użyciem kart i drewnianych kul. Karty i pomoce w postaci drewnianych kul czy filcowych krążków są doskonałe przy nauce kodowania, a to bez wątpienia ważna umiejętność.

Bardzo się cieszymy, że do zestawu dołączona jest nawlekanka, bo szczerze – takiej jeszcze nie widziałam, a podoba nam się niezmiernie. Dzieci w wieku młodszym uwielbiają nawlekanki, stąd my czesto od niej nawet zaczynamy dzień.

Zestaw od Kulka Edukacyjne Rękodzieło to doskonała pomoc edukacyjna dla dziecka. Poza walorami estetycznymi, takimi z naprawdę wysokiej półki, rozwija u dziecka wiele umiejętności. Mam tu na myśli naukę kodowania, rozwijanie myślenia logicznego, rozwój pamięci, a przede wszystkim motorykę małą i sprawność dłoni/palców.
Zestaw wygląda bardzo atrakcyjnie, jest solidnie wykonany i sprawdzi się jako pomoc dla dziecka w domu, będzie też oryginalnym i bardzo wartościowym prezentem. Zestaw doskonale sprawdzi się również w przedszkolu i placówkach, które opierają się na metodzie Montessori, będzie pomocny podczas terapi ręki czy w trakcie prowadzenia szkoleń dla przyszłych nauczycieli bądź terapeutów.

Takie perełki jak ta, czyli zestaw od Kulka Edukacyjne Rękodzieło, należy pokazać światu i promować ze względu na jego jakość i wielofunkcyjność. Warto go polecać, aby mogły z niego korzystać i dzięki niemu się rozwijać najważniejsze dla nas osoby – nasze dzieci.

Marzena