To, że jestem miłośniczką pedagogiki Marii Montessori, wie już wiele osób, podobnie jak to, że kocham drewniane zabawki i pomoce edukacyjne. Jednak nie wszyscy wiedzą, że najbardziej lubię ten stan, kiedy podczas zabawy mojego dziecka widzę iskierkę w jego oku, wokół czuć zapach drewna, a mi towarzyszy myśl, że za chwilkę wypiję ciepłą kawę. To dopiero cudowne uczucie.

Mocno kibicuję firmom, które mają głowę pęłną pomysłów i przekładają je na pięknie wykonane oraz wartościowe pomoce dla dzieci. Kłaniam się wszystkim, którzy dbają o bezpieczeństwo dzieci i z myślą o nich je tworzą. Jeśli ludzie wykonują i sprzedają zabawki z ogromnym sercem i zaangażowaniem, to od razu to widać. Bardzo łatwo jest rozpoznać zamiłowanie i pasję osób tworzacych te drewniane cuda. Wbrew pozorom nadal mam wrażenie, że nie dotarłam jeszcze do wszystkich, którzy być może niezauważeni robią coś, co powinno ze wzgledu na jakość pomocy znaleźć miejsce w każdym domu czy przedszkolu.

Chciałabym, odnosząc się do powyższych rozważań, wskazać na firmę W drewnie palone, która rozwija swoje skrzydła. Przyglądając się efektom dotychczasowej pracy i pomocom, które można nabyć za doskonałą cenę, mocno zacieram ręce na kolejne.

Bardzo się cieszę, że trafiłam na tę firmę, bo jestem zachwycona pomocą „Zwierzaki-literaki”. Dziecko podczas pracy z tym materiałem nie tylko nazywa zwierzęta, ale może pracować z lierkami, bawić sie nimi, wyszukiwać takie same, ćwiczyć głoskowanie. Nie widziałam tego rodzaju drewnianej pomocy, a jest na prawdę fantastyczna. Od razu przykuwa uwagę dziecka. Pracować ze „Zwierzakami-lietrakami” można już bardzo wcześnie. Dziecko najlepiej uczy się podczas zabawy, ale oczywiście samo musi chcieć siegnać po coś, co w danym momencie może się wydawać, że przekracza jego możliwości. Dzieci lubią zaskakiwać. Nawet dziecko takie jak moje, niespełna 3-letnie, może wkładać literki w odpowiedniej kolejności do pustych okienek przy mojej pomocy. Można dziecku podawać po kolei litery i nazywać je. Kiedy dziecko wyrazi chęci, może także powtarzać litery za rodzicem, a następnie pobawić się w głoskowanie. Od najmłodszych lat dziecko zapoznaje się dzięki temu z literkami, więc proces nauki i zapamiętywanie będzie przebiegało sprawniej i przyjemniej dla dziecka w starszym wieku.

„Zwierzaki-literaki” są świetną pomocą dla dziecka, które weszło w etap zainteresowania literami oraz pisania znaków literopodobnych czy liter. „Zwierzaki-literaki” będą także doskonałym materiałem do pracy, kiedy dziecko zna już litery i potrafi samo uzupełnić puste okienka, a później samodzielnie przegłoskować wyraz i przeczytać go. Równie dobrze można się pokusić o taki sam zapis na kartce, kiedy dziecku uda sie ułożyć wyraz. Możliwości jest wiele i zabawka posłuży na dłużej, jeśli umiejętnie się nią posłużymy.

„Zwierzaki-lietraki” to bez wątpienia zabawka edukacyjna rozwijająca umiejętności jezykowe, ale także pamieć i motorykę małą. Oprócz tego zaletę stanowi pięknie pachnące drewno i lubiany przez wszysykich motyw zwierząt.
Polecam rodzicom i nauczycielom do swojego zaplecza. Pomoc bardzo atrakcyjna przy rozwijaniu mowy dziecka, umiejętności czytania oraz pisania. Wykonana bardzo solidnie. Kontakt z firmą szybki i sympatyczny, co również zachęca do zakupów. Omówiona pomoc z literkami sprawdzi się zatem w domu i przedszkolu.

Polecam serdecznie i czekam na więcej, bo widzę ogromny potencjał tej firmy, jej pomoce są warte uwagi.

Marzena