Seria  książeczek „Kicia Kocia” Wydawnictwa Media Rodzina została wpisana na Złotą Listę książeczek polecanych przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Szczerze mówiąc, wcale mnie nie dziwi to wyróżnienie, gdyż z każdym nowym tytułem dzieci poznają lepiej świat, zapoznają się z poszczególnymi sytuacjami oraz emocjami, które przy tym towarzyszą Kici Koci, a w przełożeniu na codzienność młodych czytelników – także samym dzieciom.

„Kicia Kocia” jest bardzo znanym książkowym bohaterem, którego pokochały dzieci i rodzice. Niejednokrotnie usłyszałam, robiąc zakupy w sklepie: „Pamiętasz, jak Kicia Kocia…”. Z Kicią Kocią  można gotować, grać na instrumentach, być w podróży, iść do biblioteki, do przedszkola, na plac zabaw i robić wiele rzeczy, dzięki czemu dobrej zabawy oraz okazji do rozmów z dzieckiem nie zabraknie. A wszystko to w bardzo dobrej cenie.
Dzięki bogactwu pomysłów i różnorodności przygód Kici Koci można stworzyć całkiem pokaźną kolekcję, dbając o pozytywnie spędzony czas przed snem, w podróży lub czekając na przykład w długiej kolejce do lekarza.

„Kicia Kocia na lotnisku” to urocza opowieść o przygotowaniach do lotu, o wszystkim tym, co czeka dziecko na lotnisku. Przygoda Kici Koci pomoże dziecku oswoić się z nową sytuacją, przygotuje na wszelkie kontrole na lotnisku, odpowie na pytanie, czego można się spodziewać, co można robić w oczekiwaniu na lot. Poza całym pakietem ważnych informacji w tej części pojawia się wątek spotkania osoby niewidomej, a więc wspaniała okazja do rozmowy o tolerancji, o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy.  Kicia Kocia opowiada niewidomemu panu o tym, co widać za oknem, a pies przewodnik pomaga Kici Koci odnaleźć zagubionego królika, bez którego Kicia nie może lecieć samolotem. Czy można oczekiwać czegoś więcej? W tej części znajdziemy wiele ważnych informacji, będzie towarzyszyć nam mnóstwo emocji i doświadczymy niezwykłego spotkania.

Serdecznie zachęcam do wybrania tej części serii, bo warto. Książeczkę chętnie zabiorę ze sobą także do pracy w przedszkolu. Jestem przekonana, że spodoba się moim wychowankom.

Marzena