Dźwięki towarzyszą mam  od samego początku. Będąc w brzuchu mamy, dzidziuś słyszy bulgotanie, głosy domowników i  dźwięki z otoczenia. Muzyka towarzyszy naszej rodzinie od zawsze. Zarówno ja, jak i moja córka zaczynamy dzień od muzyki. Kochamy repertuar i dzieciecy, i ten dla nieco starszych miłośników melodii. Instrumenty w naszym domu mają swoje miejsce w specjalnym wiklinowym koszyku. Od czasu do czasu sięgamy po nie, tworząc własną muzykę.

Kiedy chcę, aby moja córka poznała wygląd i nazwy instrumentów, których nie mamy, zaglądamy do kart z obrazem i podpisem. Niestety dla dziecka, które ma niespełna 3 lata, nie jest to zbyt atrakcyjne i uwaga szybko się rozprasza. Idąc tropem zamiłowania do muzyki, poszukiwałam zabawki, układanki, która by zaciekawiła maluszka i spełniła funkcję, jaką jest poznanie instrumentów, ich wyglądu i nazw. I tak oto podczas przeglądania bogatej oferty firmy Gruchotki,  natrafiłam na pewna układankę.

Mowa tu o „Układance Instrumenty”. Układanka ta jest drewniana, a to duża zaleta dla nas. Przepięknie zapakowana i solidnie wykonana, bo przeznaczona dla najbardziej wymagającego klienta, jakim jest dziecko. Posiada wszystkie atesty, jest w pełni bezpieczna i dostosowana do potrzeb dziecka.

Niesamowite jest to, że na jednej układance można umieścić tak dużą ilość instrumentów. Otwory przy każdym instrumencie pozwalają na swobodne wyciąganie elementów z układanki. A pod każdym instrumentem umieszczona została jego nazwa. Tak więc dziecko poznaje wygląd instrumentu, jego nazwę i ma szansę na ćwiczenie pamięci. Dodatkowy atut to ćwiczenie małych paluszków, to doskonałe ćwiczenie motoryki małej i manipulacyjne. Kiedy zaczniemy bawić się w taki sposób od najmłodszych lat, to zaprocentuje to bez wątpienia podczas wykonywania ćwiczeń w późniejszym czasie.

Kolejny atut – układanka ma wgłębienia na instrumentach, dzięki czemu można poczuć kształt instrumentu dłońmi albo pokusić się o zabawę w podanie nazwy instrumentu, rozpoznając go za pomocą zmysłu dotyku. No i na koniec – Układanka Instrumenty jest tak atrakcyjna dla dziecka, że samo po nią sięga i czuje radość z zabawy.

Gorąco polecam tę zabawkę, zachęcając, by włączyć ją do domowych zasobów. Pamiętajmy, aby mądrze wybierać zabawki dla dziecka, takie, które będą stymulować i rozwijać je, a nie pobudzać. Polecam Układankę Instrumenty także do zaplecza edukacyjnego w przedszkolach oraz miejscach terapii dziecięcej.

Marzena