Od jakiegoś czasu przymierzałam się do tego, aby podzielić się odkryciem w temacie tablic manipulacyjnych. Od kiedy moja córka skończyła roczek (a ma już niespełna trzy), zaczęłam szukać pomocy, które byłyby odpowiednie dla wieku i mozliwości mojego dziecka. Niestety większość z nich była zbyt duża, a cena mimo wszystko powalała, nie pozwalając na zakup.

Pamietam, jak  na początku zrobiłam sama tablicę manipulacyjną na niepotrzebym kartonie. Tablica była kolorowa, posiadała dużo nakrętek, które moje dziecko uwielbiało odkręcać i zakręcać. Do tego duże korale, sznurówka do odwiązywania i elementy odklejane oraz przyklejane na rzepy. Wtedy to nam wystarczało…

Z czasem, kiedy moja córka nabyła większych umiejętności manipulacyjnych, postanowiłam powrócić do poszukiwań tablicy manipulacyjnej, która po pierwsze nie bedzie zajmowała półnaszej ściany, a po drugie będzie na naszą kieszeń.

Przypadkowo napisałam o swych poszukiwaniach bliskiej koleżance, która poleciła mi firmę Abam. Nigdy wcześniej nie slyszalam o niej. Koleżanka zna Abam od dłuższego czasu i powiem szczerze, że to był strzał w 10!

Tablica w kształcie domku doszła do nas w szybkim tempie. Moja córka od samego początku zachwyciła się jego wielkością. Można go z łatwością przenosić i mieści się idealnie na półce. Dziecko samo wybiera, kiedy chce się nim zajmować. Kładzie sobie na kanapie lub dywanie i zaczyna zabawę. Zamykanie zamków, używanie kluczyków, rzep, otwierane drzwi i lusterko przypadło mojej córce do gustu.

Cieszy mnie fakt, że nie musimy mocować tablicy do ściany. Dodatkowym atutem jest moźliwość wyboru kształtu i koloru tablicy. Kolory są stonowane, dzięki czemu nie przysłaniają funkcjonalności tablicy, są za to cudownym dodatkiem.

Wszystko bezpieczne dla dzieci od lat 3. Cena adekwatna do przepięknie wykonanej pomocy, która posłuży nam na pewno na dłużej. Możliwości jeśli chodzi o wzór jest wiele: domek, zamek, chmurka, samochód, traktor, tipi… wszystko zależne od indywidualnego gustu.

Kontakt z firmą bardzo sympatyczny, podejście profesjonalne. Patrząc na pomoc, od razu widać, że tablice wykonywane są z pasją. Nie będe ukrywać, że dostrzega się staranność włożoną w wykonanie tablicy i włożone w to serce. Dziecko czuje radość podczas manipulacji. Doskonale ćwiczy motorykę małą, a przy tym wiem, że dobrze się bawi, mówiąc na przykład: „To mój domek, zaraz zamknę drzwi, zobaczę, jak wyglądam”, podnosząc lustereczko do góry.

Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Serdecznie polecam do zabawy w domu, pracy rąk i plauszków, a w przedszkolu na zajęcia terapeutyczne czy w pracy terapi reki.

Marzena