„Kajtek i Koko w kosmosie” to najdłuższy polski komiks stworzony przez Janusa Christę. Kolejna część serii, tj. „Kajtek i Koko w Kosmosie. Obce Świadomości” Wydawnictwa Egmont to zbiór niesamowitych przygód głównych bohaterów – przesympatycznych, odważnych i nieco szalonych. Jest to kolorowa edycja kosmicznych przygód Kajtka i Koko, przedstawionych za pomocą urokliwego komiksu.

Kajtek i Koko są ulubieńcami wielu moich przedszkolnych wychowanków, stąd moja decyzja o zapoznaniu się z komiksem, który przybliży mi nieco ich postacie, osobowość oraz obraz całej serii, dotąd mi nieznanej.

Kajtek i Koko w tej części uczestniczą w eksperymencie profesor Kosmosika i zostają wysłani do gwiazdozbioru Oriona. W trakcie tej niesamowitej przygody poznają mieszkańców odległych planet oraz ich zwyczaje, doświadczają niesamowitych rzeczy, często ryzykownych, ale bardzo ciekawych. Jak to oni, popadają w liczne tarapaty, ale pozostają nieugięci, jeśli chodzi o dobry humor i masę optymizmu. Dwóch przyjaciół, jeden większy, drugi mniejszy, bez wątpienia nie znudzą czytelnika.

Komiks jest dużego formatu, ma mnóstwo kolorowych ilustracji, które przybliżają postaci i pozwalają wczuć się w ich sytuację, a tym samym pokonywać wielukilometrowe odległości w poszukiwaniu przygód.

Publikacja doskonale sprawdzi się jako dodatek w tematyce kosmosu, gwiazdozbiorów oraz przy sztuce tworzenia samodzielnych komiksów przez młodzież w szkole. Jeśli szukamy sposobu na zachecenie do czytania, wybierzmy komiks. Jeśli szukamy najlepszego komiku pełnego niezwykłych przygód i wspaniałego humoru, wybierzmy Kajtka i Koko. Jeśli zapragniemy mieć ich więcej –  można pokusić się o cała serię.

Serdecznie polecam! 🙂

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.