Gdzie kupować zabawki Montessori i inne drewniane? To pytanie towarzyszyło mi często jeszcze kilka miesięcy temu. I choć lubię odkrywać nowe firmy, które oferują wartościowe, wspomagające rozwój dziecka zabawki, dbając przy tym o jakość, to mam już sprawdzone grono producentów, u których się z córą zaopatrujemy. Takie, które z czystym sumieniem mogę polecić innym rodzicom lub placówkom poszukującym w zabawkach tego samego co ja. Proszę, oto oni, wszystkie strony zostały podlinkowane, aby łatwiej było zapoznać się z ich ofertą i sprawdzić, czy wy także znajdziecie u nich coś dla siebie.

O Blue-Sky było na blogu już kilkukrotnie, nie bez powodu. Pokochałyśmy ich pomoce za to, że są świetnie pomyślane i jeszcze lepiej wykonane. Za to, że ze swoimi klientami wciąż dzielą się nowymi inspiracjami, a swoje produkty projektują w taki sposób, aby rosły wraz z dzieckiem, dzięki czemu są to rzeczy służące przez lata. I przede wszystkim za to, że u nich na pierwszym miejscu zawsze jest dziecko, jego potrzeby i możliwość dostosowania danej pomocy do jego aktualnych potrzeb.

Matymontessori.pl – bardzo cenimy tego producenta za wysoką jakość mat, które są w naszym posiadaniu (mamy tę z mapą świata z kontynentami z filcu i dwie dotyczące kosmosu), oraz za różnorodność i komplekowość asortymentu. Znajdziemy tam różne tematycznie maty, figurki zwierząt w świetnych cenach, figurki związane z tematyką kosmosu, zabytków i tak dalej. Super, że wszystko można kupić w jednym miejscu.

Gruchotki.pl – na tej stronie znajdziecie bardzo dużo wartościowych zabawek wykonanych z materiału, jaki ukochałyśmy najbardziej – z drewna. I dla malucha, i dla dziecka starszego. Świetna jakość, różnorodność tematyczna, szybka wysyłka – wszystko tak, jak być powinno.

Drewniana Mama – kalendarz od Drewnianej Mamy kusił mnie tak długo, aż w końcu mu się udało i powitałyśmy go w naszym domu. Wybrałyśmy wariant bez malowania, ale te kolorystyczne także są śliczne. Teraz przymierzamy się powoli do geoplanu z literami, bo to temat, który od jakiegoś już czasu interesuje moje dziecię.

Stukapuka.com – mamy ich układankę „Co z drzewa spadło?”, to jedna z tych, które się nie nudzą, choć są z nami już naprawdę długo. Patrząc na ich ofertę, tak naprawdę trudno wybrać jedną, bo wszystkie wydają się bardzo efektowne. Pewnie ugościmy u nas także kolejne.

Zabawki z duszą – tę firmę poznałyśmy dzięki prezentowi dla Zosi na drugie urodziny. Odcienie na długo skradły serce (i ręce) mojej córki, zresztą wciąż po nie sięga, choć teraz częściej adaptując kolorowe ludziki do zabaw według własnych pomysłów.

Świat Drewna – z tej firmy mamy dwie układanki, ale że ich oferta jest szeroka, pewnie przyjrzymy się jej bliżej, gdy będziemy na etapie meblowania pokoju córki w nowym domu, bo można tam znaleźć także śliczne półki i drewniane domki dla lalek. Mają cudowne tęcze!

Skumajto.pl – ich układanka z planetami znajduje się w czołówce naszych ulubionych. W dodatku adaptujemy planety do innych zabaw, łącząc je na przykład z matami od matymontessori.pl, bardzo polecam to połączenie. Przyglądamy się też kolejnym produktom, rozważając zakup, ale – tak jak w przypadku Stuka Puka – wybór nie jest łatwy.

Bladus Project – ich ruchomy alfabet przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, także ze względu na… opakowanie, bo całość została zapakowana w dużą, drewnianą, grawerowaną walizkę z przegródkami na każdą literę. Wszystko dopracowane w każdym detalu, a ta pomoc wymaga naprawdę sporej precyzji wykonania, więc brawa.