„Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu” Wydawnictwa Dwie Siostry to przepiękna historia Dorotki, która wraz ze swoim pieskiem Toto została przeniesiona do krainy Manczkinów, gdzie rozpoczyna się niezwykła przygoda. W jej trakcie poznaje przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala, Tchórzliwego Lwa. Dorotka postanawia wyruszyć do Wielkiego Czarnoksiężnika Oz, aby prosić o pomoc i wrócić do domu.

Książka jest niewielkiego formatu, przygotowana w taki sposób, że czyta się ją niezwykle płynnie, z zaciekawieniem, co wydarzy się w kolejnych akapitach.

Adam Kilian, wybitny grafik i ilustrator dołożył największych starań, aby czytana historia była pełna niezwykłości, humoru, ale i momentami grozy. Dorotkę i jej przyjaciół czekało przecież przechytrzenie i pokonanie czarownicy. Dorotka to przykład odważnej dziewczynki, która nie myślała tylko o sobie. Historia pięknej przyjaźni, niezwykłej przygody i momentami strachu zakończona jest wzruszającym happy endem.

Dialogi i opisy uatrakcyjniają całą historię, a odpowiednio dobrana czcionka pozwala nawet zmęczonym oczom na czerpanie przyjemności z czytania.

Jestem niezwykle szczęśliwa, że jestem w posiadaniu „Czarnoksiężnika ze Szmaragdowego Grodu” autorstwa L. Frank Baum’a Wydawnictwa Dwie Siostry, bowiem jako dziecko oglądałam tę historię w telewizji, odcinek za odcinkiem, wczuwając się w postać Dorotki i przenosząc emocje dziewczynki na siebie.

Książka jest w twardej oprawie, która jest przy tym niezwykle przyjemna w dotyku, będzie bez wątpienia towarzyszyć mnie i mojej córce przez kolejne lata.

Z wielkim wzruszeniem, że jestem posiadaczką książki o Dorotce z Krainy Oz, bo tak ją nazwałam, kiedy byłam dzieckiem, polecam rodzicom do przeczytania swoim dzieciom oraz dzieciom, które potrafią już czytać do samodzielnego zapoznania z lekturą. Naprawdę warto!

Marzena