Loteryjka firmy Lisciani to gra, która doskonale rozwija logiczne myślenie. Tematyka gry  – ubieranie – jest jedną z  mocno lubianych  przez dzieci. Loteryjka Mój Pierwszy Butik to ciekawa propozycja dla małych modelek, dla dzieci interesujących się modą, ale nie tylko – to po prostu gra dla wszystkich dzieci, może posłużyć również jako gra rodzinna.

Dzieci lubią się przebierać, ubierać innych, wygrywać, budować, tworzyć, dlatego ten zestaw jest czymś wyjątkowym, co przypadnie do gustu najmłodszym.

W skład gry wchodzą:
– butik do złożenia
– 4 karty
– 32 szablony
– spinner ze strzałką
– 2 podstawki na karty
– 2 manekiny
– instrukcja

Celem gry jest ułożenie kart z lalkami. Zasady gry są takie, że dzieci po kolei kręcą spinerem i losują z butiku tyle szablonów, ile wskazuje spinner.  Lalki należy ubierać, dopasowując w odpowiednie miejsca wylosowane części odzieży. Wygrywa gracz, który jako pierwszy skompletuje kartę.

Gra posiada to, co dzieci lubią najbardziej – element zaskoczenia, ponadto ćwiczy kreatywność, uwagę, uczy cierpliwości, kiedy dziecko musi czekać na swoją kolej, oraz pozwala czerpać radość z udziału w grze, a później daje satysfakcję z ewentualnej wygranej.

Dzięki grze dziecko rozwija bardzo ważne umiejętności życiowe, wyszczególnione przez Światową Organizację Zdrowia, takie jak:
* umiejętność rozwiązywania problemów
* krytyczne myślenie
Loteryjka wchodzi w skład gier Zabawa i Edukacja, które wspierają całościowy rozwój dziecka, wpływając tym samym na jego harmonijny i szczęśliwy przebieg. Loteryjka  wpływa zatem na całokształt rozwoju młodego człowieka.

Life Skills według WHO to:
– podejmowanie decyzji
– rozwiązywanie problemów
– kreatywność
– myślenie krytyczne
– skuteczna komunikacja
– skuteczne relacje
– świadomość samego siebie
– empatia
– zarządzanie emocjami
– zarządzanie stresem

Jako rodzic, nauczyciel i terapeuta, wybierając pomoc, grę, książkę czy narzędzia do pracy z dziećmi, za każdym razem kieruję się dobrem dziecka oraz rozwojem ważnych dla niego  umiejętności. Cenię sobie producentów, którzy skupiają uwagę na tym samym co ja, którzy wiedzą, co dla dziecka jest ważne, zwłaszcza na początku jego edukacji.

Dziecko może korzystać z gry także samodzielnie – ubierając modelki, nazywając poszczególne części garderoby, ćwicząc kolejno etapy ubierania się. Dla dziecka 2-letniego to ogromny skok ku samodzielności w późniejszym procesie samodzielnego ubierania się, rozwoju mowy.

Grę można przechowywać w bardzo praktycznym, kolorowym pudełku. Jest wygodna w przygotowaniu i złożeniu.
Zdecydowanie polecam!

Marzena

Zabawkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości portalu dante.com.pl.

Zabawkę kupicie tutaj.