Mata Wodna Disney z serii Frozen to doskonała propozycja dla dzieci od 2 lat na wspaniałą zabawę, a także rozwój motoryki małej.

Rozwój motoryki małej we wczesnym dzieciństwie bez wątpienia jest bardzo istotny dla prawidłowej  pracy palców i dłoni. To także wspaniała szansa na kształtowanie umiejętności manualnych dziecka poprzez wesołą i kreatywną zabawę. Swobodna zabawa, wynikająca z potrzeb dziecka oraz jego zainteresowań, to najlepszy sposób na naukę, a tym samym rozwój młodego człowieka.

Mata wodna Doodle jest miła w dotyku, swoim wyglądem zachęca do działania, a jej rozmiar pozwala na przenoszenie i zabieranie jej ze sobą w każde miejsce.

Oprócz maty w zestawie znajdziemy:

– marker do napełniania wodą
– 6 szablonów ze znanymi postaciami
– 4 figury do odrysowywania
– naklejki

Dzięki macie dziecko może tworzyć swoje kompozycje. Wystarczy napełnić marker wodą i zacząć zabawę. Ilustrowane szablony z ulubionymi postaciami pomogą w nauce rysowania. Dodatkowym atutem jest to, że motywem przewodnim maty oraz całej zabawy są bohaterowie znanej i lubianej przez dzieci bajki „Kraina Lodu”. Wszystko wygląda uroczo, jest dostosowane do wieku dzieci.

Ponadto dzięki macie można odbić swoje dłonie i stopy oraz pieczątki czy kulki. A co najlepsze – mata po krótkiej przerwie jest znów gotowa do zabawy.

Mata wodna Disney to najlepsza mata wodna, jaką miałam okazję sprawdzić i przetestować. Posiada wiele możliwości do nauki poprzez zabawę, bo oprócz rysowania swoich pomysłów, bez brudzenia można odbijać stopki i dłonie.

Dziecko uczy się prawidłowego chwytu przyboru do rysowania, poznaje i uczy się kształtów oraz nazywania dołączonych figur. Nabywa także dość skomplikowaną umiejętność, korzystając z tej zabawki, mianowicie umiejętność obrysowywania szablonów.

Dzieci uwielbiają zabawę wodą, a tu mogą jeszcze eksperymentować i do tego swobodnie wykonać własną pracę. Zabawa z matą stanie się okazją do miło spędzonego czasu.

Mata jest warta uwagi, zdecydowanie polecam ją rodzicom maluchów oraz nauczycielom dla swoich podopiecznych. Polecam jako mama, nauczyciel i terapeuta. Czy to w domu, czy w przedszkolu bądź na terapii bez wątpienia mata sprawdzi się i spełni oczekiwania.

Marzena

Zabawkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości portalu dante.com.pl.

Zabawkę kupicie tutaj.