Nasza kolekcja zwierzaków z różnych stron świata stopniowo się rozrasta. Mnie najbardziej do gustu przypadły figurki z Collecty, niemniej sprawdzamy też Schleicha, Animal Planet i mnóstwo przypadkowych, które akurat były w sklepie. Moje dziecię uwielbia zabawy z udziałem zwierzęcych figurek – wymyśla im dialogi, układa na mapie świata, wspólnie odtwarzamy z różnych materiałów ich naturalne środowisko. I to wszystko jest super, niemniej doceniam fakt, że producent świetnej jakości figurek wyszedł naprzeciw potrzebom dzieci i rodziców, zamieszczając w swojej ofercie także akcesoria dla zwierząt. My z córką jesteśmy w posiadaniu stajni z dodatkami.

To, że zabawka jest z Collecty, w zasadzie mówi wiele o jakości. Zarówno pod względem materiałów, jak i precyzji wykonania jest naprawdę dobrze. Naprawdę nie mam się do czego przyczepić, choćbym chciała. Na uwagę zasługuje jednak przede wszystkim pomysł – stajnia z Collecty nie jest bowiem zwyczajnym budynkiem z otwieranymi drzwiami. Ona rozkłada się cała, dzięki czemu możemy zobaczyć także jej przekrój i wnętrze. Front jest zamykany na malutki haczyk, co pozwala na ćwiczenie małych maluszków, z kolei gdy rozłożymy zabawkę, możemy się do niej dostać z różnych stron, bo wejść jest kilka – w różnych kształtach i wielkościach.

Bardzo doceniam fakt, że zestaw został wzbogacony o dodatkowe akcesoria, które przydadzą się w zabawie – mamy tutaj siano oraz korytko. Częstotliwość, z jaką moje dziecię sięga po tę zabawkę, i to, jak kreatywnie do tych zabaw podchodzi, zainspirowały mnie do uszycia maty tematycznej z motywem farmy, jestem obecnie na etapie kompletowania materiałów. I choć, znając moje możliwości w tym zakresie, efekt nie będzie jakiś bardzo spektakularny, a już na pewno nie taki jak w przypadku zabawek z Collecty, to myślę, że będzie to stanowić ciekawe uzupełnienie naszych wspólnych zabaw.

Dzięki zabawkom takim jak zestaw z Collecty dziecko poszerza słownictwo oraz własną wiedzę o świecie. Pewnie, że najlepiej zobaczyć to wszystko na żywo, ale nie oszukujmy się – nie każdy ma taką możliwość. A że tematyka zwierząt to jedna z ulubionych w dziecięcych zabawach, to warto sięgać po sprawdzone rozwiązania, dla mnie na pewno są nimi produkty z Collecty, na których jeszcze się nie zawiodłam. Zdecydowanie polecam.

Zabawkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości portalu dante.com.pl.

Zabawkę kupicie tutaj.