Książki pt. „Co porabiasz?” oraz „Jak zasypiasz?” wydawnictwa Dwie Siostry to fantastyczne, pełne niespodzianek mini pop-upy dla najmłodszych czytelników, choć i dorosłemu  ogrom frajdy sprawi ciągnięcie za łapki i wprowadzanie umiejscowionych  w książkach zwierząt w ruch.

Z pierwszej z wymienionych publikacji dziecko dowiaduje się ciekawych rzeczy na temat takich ptaków jak: sowa, flaming, maskonur, paw, dzięcioł, pelikan oraz rudzik. Książeczka jest sztywnostronicowa, a tym samym wygodna w użyciu przez dzieci w młodszym wieku. Każda strona książki jest w innym, stonowanym kolorze, co przyciąga uwagę dziecka, zachęcając do obejrzenia kolejnych stron.

Dzięki tytułowi „Jak zasypiasz?” dziecko poznaje sposób zasypiania swoich ulubionych zwierząt, takich jak: kotek, szczeniak, kangurek, małpka, a nawet nietoperz.  Nie ma nic lepszego da maluszków niż chowający się kangurek, przytulany koala czy machające skrzydłami nietoperze, a wszystko to w dzięki ruchomym elementom w tej uroczej książeczce. Książka została wykonana w sposób niezwykle precyzyjny, bo mimo ciągłego używania wygląda i działa tak samo jak za pierwszym razem. Wielkość książeczki, jej kolory  i ciekawe dla dziecka rysunki zwierząt sprawiają, że chce się po tę nią sięgać naprawdę często.

Seria ruchomych książeczek mini pop-up to coś zupełnie innego niż wszystkie książki dla dzieci, na które do tej pory trafiałyśmy.  Każda z nich jest pięknie wykonana, w bardzo łatwy i przyjemny sposób pozwala dziecku pogłębiać wiedzę na temat życia ptaków oraz rytuałów zwierząt, a wszystko to poprzez ruch  i zabawę. Słowa dziecka „jeszcze raz, jeszcze raz…” są najlepszym dowodem na to, że zakup książeczki jest wyborem trafionym w stu procentach.

Z całego serca polecam te książeczki wydawnictwa Dwie Siostry, warto je posiadać w biblioteczce swojego dziecka.

Z punktu widzenia pedagogiki Marii Montessori publikacje te są estetyczne, bliskie tematycznie dziecku, zachęcają do doświadczania i samodzielnego odkrywania upodobań i zwyczajów zwierząt, a to bardzo ważna kwestia, patrząc na  rozwój dziecka w młodszym wieku.

Marzena