Choć moją specjalnością jest testowanie zabawek,  wymyślanie nowych pomocy, dodawanie pomysłów do pracy z gotowym materiałem, tak w ostatnim czasie zaczęłam sięgać także po książki o tematyce religijnej.

Jestem zdumiona, bowiem nie sądziłam, że tak bardzo wciągną mnie propozycje Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew dotyczące życia świętych. Każda z propozycji jest inna i na swój sposób wyjątkowa, każda mnie zaskakuje.

Nie będę ukrywać, że moje serce w największym stopniu skradła „Historia świętej Klary”. Nie dość, że cała oprawa – kolor biały z bordowym – dodaje powagi i podnosi wagę lektury, to jeszcze  obrazki doskonale uzupełniają całość. Złoty tytuł i aureola świętej sprawiają, że mając tę książkę w ręce, czuje się, jakby się trzymało coś naprawdę cennego.

Autorka, pani Maria Pawlisz, wykonała kawał dobrej roboty, bowiem napisać wierszem o życiu świętej to nie lada wyzwanie. Tutaj udało się to zrobić śpiewająco. Dlaczego tak mówię? Bo czyta się tę historię bardzo lekko i płynnie, jakby się chciało wszystko to wyśpiewać. Dzięki tak napisanej książce można w łatwy sposób zapamiętać wszystko, co zostało przedstawione w lekturze. „Historia świętej Klary” jest doskonałą propozycją dla czytelników w każdym wieku – zarówno dla dzieci, gdyż napisana jest wierszem, w sposób przejrzysty, dużą czcionką, jak i dla dorosłych i osób, dla których duże litery są bardzo ważne przy słabym wzroku. Bez wysiłku można w tej książce odczytać kolejne akapity, dochodząc do finału.

Serdecznie dziękuję za tego rodzaju wydawniczą perełkę. Mówię to dlatego, że do tej pory nie spotkałam się z tego rodzaju propozycją na przedstawienie życia świętego. Kiedy córka podrośnie, bez wątpienia sięgniemy po lekturę ponownie, czytając w większym gronie o życiu świętej Klary.

A ja z wielką ciekawością czekam na kolejne lektury o życiu świętych prezentowane przez Wydawnictwo Bratni Zew. Zdecydowanie polecam „Historię świętej Klary”.

Marzena