Czy są wśród nas jeszcze tacy, którzy nie znają mat Montessori? A może tacy, którzy zastanawiają się nad ich zakupem? Myślę, że dziś pomożemy w podjęciu decyzji, bo zamierzamy pokazać, jak wspaniałym, edukacyjnym i terapeutycznym są one materiałem. Mata Mapa Świata Montessori daje ogrom możliwości do pracy i zabawy zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci.

Produkt ten wykonany jest z trwałej tkaniny, bardzo przyjemnej w dotyku. Dzięki odpowiedniemu doborowi tkaniny oraz dołączonym do mapy, wykonanym z filcu kontynentom oraz wyspom produkt dostarcza dziecku potrzebnych i ważnych w jego rozwoju wrażeń dotykowych poprzez kontakt z materiałem gładkim (mata, etykiety) oraz sztywnym, jakim jest filc (kontynenty).

Mata wyposażona jest w specjalną warstwę antypoślizgową, można ją prać, dzięki czemu doskonale sprawdzi się jako pomoc edukacyjna i terapeutyczna zarówno w domu, jak i placówkach oświatowych czy terapeutycznych. Produkt jest bezpieczny dla dzieci, posiada wszelkie atesty potwierdzające bezpieczny kontakt dziecka z materiałem.

Mata Montessori dostępna jest w dwóch rozmiarach:
70×40 cm oraz 100×60 cm.

Do mapy dołączone są:

  • kontynenty i wysypy wykonane z filcu,
  • podpisy poszczególnych kontynentów oraz oceanów(wersja PDF gotowa do wydruku i laminacji) – 2 wersje językowe – polska i angielska,
  • kafelki ze zwierzętami do umieszczania na mapie (wersja PDF gotowa do wydruku i laminacji) – 2 wersje językowe – polska i angielska.

Mata Montessori stanowi bazę do poszerzania wiedzy na temat każdego z kontynentów, zamieszkujących je zwierząt, kultur i obyczajów.

Mata Montessori, dzięki możliwości wyszukiwania i dopasowywania w odpowiednie miejsca poszczególnych części, pozwala na doskonalenie motoryki małej oraz sprawności manualnej, zwłaszcza palców i dłoni. Materiał ten kształci koordynację wzorkową, ćwiczy koncentrację i pamięć u dzieci.

W przypadku dzieci w młodszym wieku mata stanowi pomoc niezwykle ciekawą do zabawy w wyszukiwanie i nakładanie we właściwe miejsca części z filcu czy umieszczanie figurek zwierząt na odpowiednich kontynentach, ponadto wspiera rozwój mowy i wzbogaca słownictwo. U starszych dzieci, poza pogłębianiem wiedzy, rozwijaniem i utrwalaniem słownictwa, wspiera także rozwój kreatywności, myślenia oraz umiejętność czytania dzięki dołączonym etykietom.

Mata Montessori oraz dołączone do niej elementy z filcu są początkiem  podróży dziecka przez świat, pomagają w poznawaniu i oswajaniu go w sposób przyjazny i bliski młodemu człowiekowi. Maty Montessori zachęcają dziecko do eksplorowania świata, uczą poczucia sprawstwa oraz czerpania radości z wykonanej pracy w zgodzie z założeniami Marii Montessori.

Dodajmy do tego jeszcze, że oferta matymontessori.pl jako jedyna w Polsce zakłada możliwość skompletwania własnego zestawu figurek SAFARI, co jest świetnym rozwiązaniem, gdy mamy już część zwierząt i nie chcemy ich zdublować. Zerknijcie tutaj, bo aktualnie trwa promocja na piękne figurki!

Patrząc na to, jak moje dziecko pracuje z mapą świata od matymontessori.pl, oraz na zainteresowanie dzieci pracą na tym materiale w przedszkolu – zdecydowanie polecamy!