Pragnę podzielić się opinią na temat kolejnego instrumentu, który od niedawna jest w naszym posiadaniu, mianowicie chodzi o fortepian elektroniczny z firmy Bontempi.

To instrument wykonany w stu procentach z myślą o dzieciach. Po wyjęciu z pudełka prezentuje się niezwykle profesjonalnie, a czarny kolor dodaje klasy. Nogi fortepianu są łatwe w montażu, dzięki czemu dziecko może zdecydować, czy chce grać na stołku, czy położyć instrument na kanapie bądź stoliku i grać na przykład w pozycji stojącej.

Kiedy dziecko zasiada do fortepianu, wygląda jak prawdziwy pianista. Jego wymiary to 35 x 31 x 53 cm, tak więc idealne dla dziecka.

Fortepian może być zasilany bateriami lub zasilaniem stałym, co zdecydowanie daje więcej możliwości podczas korzystania z instrumentu. Do zestawu oprócz zasilacza dołączony jest przewód do gniazda MP3. Ponadto instrument posiada:
– 30 klawiszy
– 22 melodie
– 4 rodzaje dźwięków
– 4 rytmy

Oprócz przepięknych melodii, które można usłyszeć, warto dodać, że instrument jest podświetlany. Posiada takie funkcje, poprzez które dziecko może nauczyć się gry konkretnych melodii. By usłyszć ulubioną melodię po raz kolejny, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk.

Dzięki podpisom i możliwości powtarzania moja córka mówi czesto do mnie: „mamo, chcę posluchać samby”. Tego rodzaju słowa to ogromna rekomendacja dla tej zabawki. Podświetlane klawisze ułatwiają możliwość nauki gry ma instrumencie.

Moją córkę urzekł mikrofon, chętnie do niego mówi i śpiewa. Mikrofon jest łatwy w montażu, a do tego lekki i doskonale odpowiada małym rączkom. Kiedy dziecko nie chce go trzymać lub chce grać i jednocześnie śpiewać, może odłożyć mikrofon do statywu – kolejnego elementu zestawu.

Posiadając tego rodzaju dodatki, nie sposób oderwać się od muzycznej zabawy, a kiedy ma się jeszcze możliwość nagrywania dźwięku, to mamy radość gwarantowaną przez długi czas.

Cieszyłyśmy się, kiedy go wybrałyśmy, patrząc na zdjęcia oraz czytając jego opis w sieci. Jednak kiedy go zobaczyłyśmy i przetestowałyśmy, przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Fortepian w 100% trafi w gust młodego pianisty. W rzeczywistości wygląda jeszcze okazalej, a te wszystkie dodatki sprawiają, że korzystać z niego można na wiele sposobów i przez lata.

Fortepian firmy Bontempi oraz gitara tego samego producenta, którą posiadamy od Firmy Dante, to najlepsze instrumenty w naszym domu. To wymarzony prezent dla dziecka, dlatego gorąco wszystkim polecamy i zachęcamy do zakupu.

Marzena

Zabawkę zrecenzowałyśmy dzięki uprzejmości firmy dante.com.pl.

Zabawkę kupicie tutaj.