Książka „Pepe leci samolotem” to opowieść o zabawnych przygodach chłopca o imieniu Pepe, który robi różne rzeczy po raz pierwszy. To tematyka niezwykle ciekawa i pomocna, kiedy dziecko poznaje świat i wszystko jest dla niego nowe i zarazem nieznane. Z tytułowym boheterem łatwiej jest robić wiele rzeczy po raz pierwszy, a rodzicowi ta książka pomoże wiele spraw wytłumaczyć.

Publikacja „Pepe leci samolotem” od Kapitana Nauki to bardzo interesujaca propozycja dla młodych czytelników. Na wielką pochwałę zasługuje treść opowieści. Będąc miłośniczką pedagogikiki Montessori, od razu zwróciłam uwagę na jasny przekaz, rzetelne informacje przekazane w sposób rzeczywisty i jasny. Czytając książkę mojej 2-letniej córce, w sposób bardzo konkretny mogłam wytłumaczyć jej, jak wygląda podróż samolotem. Wszystko zaczyna się od lotniska, już tam wiele się dzieje. W książce każda czynność jest ukazana po kolei – wraz z nowym, bogatym słownictwem. Treść i grafika są realistyczne, a język zrozumiały, autorka trafiła w sedno, jeśli chodzi o najmłodszych odbiorców.

Główny bohater, Pepe, to ciekawy świata, odważny chłopiec, z którym wiele dzieci może się identyfikować. Poza tym łatwo zapamiętać jego imię i w wielu sytuacjach upodobnić się do niego. Treść i rysunki wzajemnie się uzupełniają, co jest dodatkową zaletą. Dawno nie widziałam tak dobrej, nie tylko zabawnej, ale i edukacujnej książeczki dla dzieci. Wszystkie opisy czy dialogi są wspaniałym dodatkiem do prezentowanych ilustracji, dobrze ze sobą korespondują.

W książce nie ma niczego ani za dużo, ani za mało. Czyta się ją lekko, z wielką ciekawością. Kiedy skończyłyśmy czytanie, to nasunęły mi się dwa pytania. Pierwsze: czy czytamy ją po raz kolejny? Drugie: ciekawe, jakie są inne opowieści i przygody Pepe? Mając jedną edukacyjną przygodę z tym bohaterem w roli głównej, chce się mieć kolejne.

Z córką bardzo dobrze znamy Kapitana Naukę, więc spodziewałyśmy się publikacji wysokiej jakości. Świeżo po lekturze  z czystym sumieniem ogromnie polecam książeczkę „Pepe leci smolotem”. Patrząc na jakość tej książki, zakładam, że zapewne cała seria jest ciekawa i nizwykle inspirująca.

„Pepe leci samolotem” sprawdzi się podczas wakacyjnych lotów samolotem z dzieckiem czy podczas zajęć edukacyjnych w przedszkolu, kiedy będzie mowa o tym, co lata, lub o środkach transportu.

Marzena