W dzisiejszych czasach już chyba nie ma miejsca na świecie, gdzie nie królowałaby Kraina Lodu, w tym piękna Elsa i Anna, które są uwielbiane przez dzieci, zwłaszcza dziewczynki, które lubią się do nich upodabniać. A Kristoff oraz bałwan Olaf to świetny dodatek do całej historii.

„Kraina Lodu. Droga do domu” oraz „Kraina Lodu. W poszukiwaniu siebie” to idealna propozycja na miłośników tej bajki. Nie ma chyba nic lepszego niż ulubiona bajka ukazana w formie komiksu. Wydawnictwo Egmont zadbało o doskonałą szatę graficzną, przepiękne ilustracje, nadające sporych emocji wydarzeniom, które goszczą w publikacjach. Niespodziewane zwroty akcji, niesamowite przygody, wtrącanie humorystycznych tekstów – wszystko to trzyma w napięciu do końca, przez co nie brakuje tu emocji.

„Droga do domu” to niezwykła podróż przez mroczny las, zapadające się mosty, po to, by Królowa Elsa i księżniczka Anna doprowadziły do spotkania Kaja z bratem. Emocjonujące jest na pewno to, że poza wieloma trudnościami otrzymują pomocą dłoń od wielu nieznajomych.

Z kolei „W poszukiwaniu siebie” to emocjonujące poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące pytania i chęć przywrócenia pokoju w Arendelle. Prócz wspaniałych postaci, takich jak Elsa, Anna, Kristoff, ożywiony bałwan Olaf czy Renifer Sven, pojawia się Maria, odważna i waleczna jak Elsa młoda kobieta, która także pragnie pokazać swoją moc i pokonać przeciwności stojące na jej drodze.

Kolorowe ilustracje, przepiękna szata graficzna, dbałość o każdy szczegół skradnie serca wielu miłośników tej niezwykłej krainy.

Będąc przeciwnikiem oglądania przez dzieci telewizji, używania telefonów komórkowych, grania na tabletach skłaniam się ku propozycji Wydawnictwa Egmont, które zachęca do czytania poprzez przepięknie wykonany komiks znanej wszystkim bajki. Kolejne przygody czy seria przygód ukochanych postaci to bardzo dobry pomysł, także na prezent. Zdecydowanie polecam.

Marzena

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.