Czy jest na świecie dziecko, które nie lubi kotów? Raczej nie. Czy jest na świecie dziecko, które w swoim życiu nie chciałoby przeżyć jakiejś przygody? Nie sądzę 🙂 Zatem ”Oto Tosia. Gdzie jesteś, Panie Precel?” to doskonała propozycja dla dzieci, które czują potrzebę przygody.

Autorka, pani Marta Falkowska, wykonała kawał dobrej roboty i widać gołym okiem, że komiksy to jej pasja. Nie ma nic lepszego niż czytanie i oglądanie komiksu, który został stworzony z pasją.

Tosia, bardzo odważna dziewczynka, pragnąca przygody i robiąca wszystko, aby jej marzenie się ziściło, to bohaterka, która może zachęcić dzieci, aby odeszły od telewizji czy tabletów i towarzyszyły jej podczas niezwykłej przygody. Nie ma przecież nic lepszego niż zarażenie dziecka miłością do czytania i pobudzaniem w ten sposób jego wyobraźni.
Autorka wybiega naprzeciw pytaniu – czy istnieje Kacikrala? Czym lub kim to jest? To element historii, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Wielka niewiadoma, pokonywanie strachu i wygrana – to jest to, na co zazwyczaj w trakcie lektury liczą dzieci. I tutaj to dostaną.

Wydawnictwo Egmont dołożyło wszelkich starań, aby publikacja była przyjemna w odbiorze. Kolorowe ilustracje, krótkie teksty, śmieszne zwroty i duży format zdecydowanie podbiją serca dzieci. „Oto Tosia. Gdzie jesteś, Panie Precel?” to publikacja godna polecenia. Dla miłośników komiksu okaże się strzałem w dziesiątkę. Pasjonatów wielkiej niewiadomej i odwagi w pokonywaniu trudności, by przeżyć przygodę, zachęci do czytania. Dodam jeszcze, że całość czyta się bardzo szybko i lekko, co również jest wielką zaletą. Polecam!

Marzena

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.